Makalecin - Güncel Blog Yazıları

The Outer Worlds, En Düzgün Oyun Senaryosu Ödülü’nü Kazandı

0 14

Bilim kurgu ve fantastik edebiyat sahasındaki en saygın mükafatların arasında mahal alan Nebula Ödülleri’nin bu yılki kazananları aşikâr oldu. 1966 yılından fantastik ve bilim kurgu yerlerindeki edebi yapıtların sahiplerine verilen ödüllerde bir vadedir oyun senaryoları da armağan kazanabiliyorlar. 

Amerika Fantastik ve Bilim Kurgu Müellifleri Birliği tarafından verilen 2019 Nebula Ödülleri’nin kategorileri arasında mahal alan En Uygun Oyun Senaryosu kısmındaki armağanı senaryosu Leonard Boyarsky tarafından yazılan Obsidian Entertainment’ın oyunu The Outer Worlds kazandı. 

Nebula Ödülleri’ni takip edenler, açık hikayeli bir oyun olan The Outer Worlds’ün En Güzel Oyun Senaryosu Ödülü’nü kazanmasının Nebula Ödülleri’ni geçtiğimiz yılki ödüllerde olduğu üzere tartışmalı hale getirdiğini öne sürüyorlar. 

Nebula Ödülleri’nde geçtiğimiz yıl En Düzgün Oyun Senaryosu kısmındaki mükafatı Netflix’in ünlü serisi Black Mirror: Bandersnatch kazanmıştı. God of War’la armağan için yarışan Banderstach’in armağanı kazanması, birçok insan tarafından eleştirilmişti.

En Düzgün Oyun Senaryosu kolunda Nebula Ödülü’nün The Outer Worlds’e verilmiş olması bir tartışma yaratmakla bir arada oyunun başarılı bir oyun olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Obsidian Entertainment’in PC, PS4, Xbox One ve Nintendo Switch için piyasaya sürüldüğü açık yerküre oyunu olan The Outer Worlds 25 Ekim 2019’dan bu yana önemli bir muvaffakiyet da gösterdi. 

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.