Makalecin - Güncel Blog Yazıları

The Witcher Serisi, 50 Milyonluk Satış Rakamına Ulaştı

0 17

2007 yılında The Witcher, 2011 yılında The Witcher 2: Assassins of Kings, 2015 yılında The Witcher 3: Wild Hunt, 2016 yılında Gwent: The Witcher Card Game… CD PROJEKT RED tarafından geliştirilen dünyaca ünlü aksiyon RPG serisi The Witcher hakkında yapılan açıklamaya göre 2007 yılından bu yana tüm serideki oyunlar yekunda 50 milyon kopya sattı. 

Oyunun geliştiricisi CD PROJEKT RED'in Twitter hesabından yapılan açıklamada, 50 milyonun üzerinde maceraperest, Kaer Morhen'dan Vizima'ya, Flotsam ve Vergen, Velen ve Novigrad'dan Skellige Isles ve Toussaint'e ve daha birçok mekâna yolculukta tekrar tekrar Geralt'a katılan herkese teşekkür edildi. CD PROJEKT RED, “Teşekkürler ve yolda tekrar buluşmak dileğiyle” diyerek oyunun hayranlarına teşekkürlerini  iletti.

Netflix serisinin tesiri görüldü:

The Witcher serisi sık sık gündeme gelmeyi başarıyor. Mahsusen Netflix'teki serinin de bir epey tanınan olmasıyla birlikte oyuna olan ilginin de tekrar arttığını söyleyebiliriz. Örneğin The Witcher 3 geliştiricileri, kısa müddet evvel gerçekleşen bir Twitch yayınında ve oyunun sitesinde Geralt'ın neden hiç çıplak görünmediğine açıklık getirmişti. Oyunun tasarımcılarından Philipp Weber, stüdyoların oyunları yayınlamak istediği çeşitli devlet ve bölgelerde bazı karmaşık kısıtlamaları birinci neden olarak öne sürmüştü.

Senaryosu, The Witcher oyun ve kitap serilerinden esinlenilerek yazılan Netflix serisi The Witcher, yeni olgulara nazaran oyun ve kitap satışlarının 5 kattan çokça artmasını sağladı. NPD Group analisti Sartori Bernbeck, bu durumu üçüncü oyunun Nintendo Switch için de çıkarılması ve akabinde serinin yayınlanmasına bağlıyor.

2015 yılının mayıs ayında çıkış yapan The Witcher 3: Wild Hunt, 2019 yılının aralık ayında ABD’de %554 satış artışı elde etti. Tekrar tıpkı periyotta ve birebir ortamda The Witcher kitap serisi yıldan yıla %562 artışla tırmanışa geçti.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.