Makalecin - Güncel Blog Yazıları

TikTok ‘Kendin Yap’ Görüntülerine ve Canlı Yayınlara Yönelecek

0 16

TikTok başkanlarından Bryan Thoensen, verdiği röportajda TikTok pratiğini kullanan insanların artık müzik ve dans içerikli videolardansa hat sanatı, ahşap işleri, süslemeler veya salgın periyodunda hayli tanınan olan ‘kendin yap’ girişimlerini izlemeye yöneldiklerini belirtti. Ayrıca sağlık bilirkişileri da koronavirüs salgını boyunca platform üzerinden tıbbi tavsiyelerde bulundu.

TikTok tatbikinin son iki yılda çarpıcı bir büyüme yaşadığını söylemek yanlış olmaz. Tanınan görüntü pratiği; hızlı bir halde görüntü oluşturma, medyaya şahsi efektler ekleme ve sinema müziklerine fiyatsız erişim sağlama seçenekleri sunuyor. Bu özellikler, birçok kişinin kısa vadede 'TikTok kullanıcısı' olmasını sağladı. Dans ve müzik görüntüleri, platformun duyulmasına ve süratle yayılmasına yardımcı oldu. Şimdilerdeyse TikTok, kullanıcılara ve mahsusen salgın sırasında reklam verenlere içerik açısından daha çokça çeşitlilik sunabilmek adına canlı yayınlara ve eğitim medyalarına yüzünü çevirmiş durumda.

TikTok, kullanıcılarının yaş aralığını genişletmek istiyor:

TikTok kullanıcılarının yaklaşık %43'ü 16-24 yaş aralığında. İçerik listesinin çeşitlendirilmesinin, platform kitlesinin bu demografinin ötesine geçmesine de yardımcı olabileceği düşünülüyor. 16-24 yaş aralığı, satın alma gücü düşük bir kitle olduğu için hiçbir pratik ismine kârlı bir geri dönüş getirmiyor. TikTok da daha yüksek harcama gücü olan müşterilere ulaşmak istiyor üzere görünüyor.

Firma tarafından aktarılan habere göre canlı yayınlar ve eğitim görüntüleri, salgın sırasında kullanıcıların daha çokça vakit geçirdiği kategoriler arasında taraf almış. Canlı yayınlar, TikTok izleyicileri arasında bir yakınlık duygusu yaratıyor. Eğitim videolarıysa spesifik reklamlar için daha münasip bir yer sağlıyor.

TikTok, bu ay birinci defa IAB’nin Dijital Content NewFronts'ta mahal alacak. Platformun genişletilmiş içerik listesi, Instagram ve YouTube üzere rakip platformlar için tehdit oluşturabilir mi? Qustodio'nun araştırmasına göre ABD'de 4 ila 15 yaş arası evlatlar TikTok, YouTube ve Instagram'da günlük ortalama sırasıyla 82 dakika, 86 dakika ve 50 dakika geçiriyor.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.