Makalecin - Güncel Blog Yazıları

TikTok’un Google Play Store Puanı Dibe Vurdu

0 22

Görüntü paylaşım pratiği TikTok, yerkürenin en tanınan toplumsal medya pratiklerinden biri haline geldi. Platform, Son birkaç yılda hem iPhone hem de Android tarafından yüz milyonlarca defa indirildi. Ancak YouTube'daki tartışmalı bir medya, TikTok'un Play Store puanını mekanla bir etmiş durumda.

Hint kullanıcılar TikTok'u, YouTube'daki “YouTube vs TikTok: The End” başlıklı bir görüntü nedeniyle PlayStore'da 'bir yıldız' yağmuruna tutuyor. TikTok'un Android pratiğine karşı yapılan bu taarruz öylesine geniş kitlelere yayıldı ki bu hareket nedeniyle TikTok'un Play Store puanı 4.6'dan 1.3 yıldıza düştü. TikTok, Apple'ın pratik mağazasında ise ortalama 4.8 puanda seyrediyor.

YouTube-TikTok savaşı, TikTok'un Play Store puanını etkiledi

Her şey Hindistanlı tanınan YouTuber CarryMinnati'nin yakın devirde YouTube'da “YouTube vs TikTok: The End” isimli bir görüntü paylaşmasıyla başladı. Medyada genel olarak TikTok'ta bir içerik üreticisi olan Amar Siddiqui eleştiriliyordu. YouTube, Minnati'nin medyasını telif ihlali gerekçesiyle kaldırdı. Bu hikayenin akabinde TikTok ve YouTube hayranları(!) arasında bir içtimaî medya savaşı patlak verdi.

CarryMinnati'nin takipçileri, tanınan YouTuber'ın medyası kaldırıldığında destek vermek maksadıyla çevre medyada örgütlendi ve #JusticeForCarry ile #BanTikTokInIndia geçen hafta toplumsal medyada trend etiketler arasında taraf aldı. Şu anda ise sosyal medya kullanıcıları #tiktokdown ve #tiktokexposed etiketleriyle reaksiyonlarını sürdürüyor.

TikTok'un Google Play Store puanındaki düşüşünün bir öteki nedeni de olarak da bayanlara yönelik asit akınlarına teşvik eden bir medya yayınlamakla suçlanan Amar Siddiqui'nin kardeşi Faizal Siddiqui'ye gösterilen reaksiyon gösteriliyor.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.