Makalecin - Güncel Blog Yazıları

TikTok’un Play Store Puanı Tekrar 4.4’e Yükseldi

0 21

TikTok’un kapatılması için yürütülen kampanyalar nedeniyle Play Store’daki TikTok sahifesine milyonlarca olumsuz tefsir yapılmıştı. Yapılan bed tefsirler, TikTok’un Play Store puanının 1.2 yıldıza kadar düşmesine neden olmuştu. 

Olumsuz yorum sayısının milyonları bulmasının akabinde Google, duruma müdahale etti. Google, olumsuz tefsirlerin tatbikin kalitesiyle ilgili olmadığı ve pratiğin puanını temsil etmediği için 8 milyon olumsuz tefsiri kaldırdığını açıkladı. 

TikTok'un aktüel Play Store puanı

Google’ın kaldırdığı 8 milyon olumsuz tefsirin akabinde TikTok’un Play Store’daki puanı, kampanyaların öncesindeki 4.5 seviyesine yaklaşarak 4.4 yıldıza yükseldi. Hindistan’da geçtiğimiz haftalarda bir TikTok fenomeninin bayanlara asit atılmasını teşvik eden medyası sonrasında memlekette TikTok yine tartışma konusu olmuştu. Hindistan, TikTok'un en tanınan olduğu memleketlerden biri olsa da memlekette TikTok'a karşı çıkan büyük bir kesim de bulunuyor.

Içtimaî medya tatbikine yapılan olumsuz tahlillere, TikTok’un kapatılması yanında başlatılan kampanyalar neden olmuştu. Twitter’da da gündem haline gelen kampanyalar nedeniyle kullanıcılar, bugün bile TikTok’a olumsuz tefsir yapmaya devam ediyorlar. 

Play Store’da TikTok’a tahlil yapmak aslında bu vakada buzdağının görünen kısmı olarak kıymetlendirilebilir. Periyot devir farklı akımlarla gündeme gelen TikTok’ta hengam zaman hayvan istismarı, ırkçılık, evlatlara bed muamele ve cinsî tacizi teşvik eden içerikler görülebiliyor. Bu durum değerli sayıda insanın TikTok’a içeriklerine karşı reaksiyon göstermesine neden oluyor.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.