Makalecin - Güncel Blog Yazıları

TikTok’un Rakibi Zynn’den Play Store’a Sitem

0 15

TikTok gibisi bir pratik olan Zynn’in Google Play Store’dan kaldırıldığını sizlere daha öncesinde aktarmıştık. Wired’da yan alan habere nazaran tatbikin kaldırılmasının sebeplerinden bir tanesi TikTok da dâhil olmak üzere çeşitli toplumsal medya platformlarındaki içerik üreticilerinin içerikleriyle dolu olmasıydı.

Mayıs ayında çıkan pratik çıkar çıkmaz çok büyük bir popülerliğe ulaşmış ve ABD’de en çok indirilen pratiklerden bir tanesi olmayı başarmıştı. TikTok rakibi olarak konumlandırılan tatbik, tıpkı TikTok üzere Çinli bir şirket tarafından geliştirilmişti.

“Münferit bir olay”

Zynn sözcüsü Rocky Zhang, cuma günü verdiği bir röportajda, tatbikin Play Store’dan kaldırılmasının sebebinin yalnızca tek bir görüntüye gelen şikâyetler olduğunu söyledi. Zhang, “Bu, Google’ın platformundaki rutin soruşturmaları tetikleyen münferit bir vukuattır. Bu sorunun kısa bir mühlet içerisinde çözülmesini ve Zynn’in tekrar Google Play Store’da bölge almasını bekliyoruz” dedi.

Çin’de kullanılamayan ve TikTok gibisi bir tatbik olan Zynn, ABD ve Kanada’daki kullanıcılarını, arkadaşlarını tatbike davet ettikleri taktirde para ile ödüllendiriyor. Armağan, davet edilen kullanıcının pratikte ne kadar etkin olduğuna nazaran 20 dolara kadar çıkabiliyor.

Kullanıcılar, ayrıyeten görüntüler izleyerek puan kazanıyor ve kazandıkları puanları daha sonra nakde çevirebiliyorlar. Tatbik, TikTok’un geliştiricisi olan ByteDance’in rakibi Kuasihou tarafından geliştirildi ki şirket, Çin’in en büyük 2. medya pratikleri geliştiricisi konumunda bulunuyor.

Zhang, Zynn’in her devir özgün içerikleri desteklediğini ve içerik üreticilerinin haklarını korumak için kullanıcılarına tek tıkla şikâyet özelliği sunduklarını tabir ediyor. Zhang, “Kuralları çiğnediği bulunan rastgele birisine karşı derhal tedbirler alacağızdedi.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.