Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Tim Cook Apple çalışanlarına ABD’deki vakalarla ilgili mektup gönderdi!

0 16

ABD’de yaşanan üzücü hadiselerin akabinde, Apple CEO’su Tim Cook çalışanlarını motive etmek için mektup gönderdi. Tim Cook mektubunda, daha adil ve düzgün bir yerküre dilediğini açıkladı.

Geçtiğimiz hafta ABD’de George Flyod polis şiddeti nedeniyle hayatını kaybetmişti. Bu hadiseden sonra ABD’deki reaksiyonlar büyüdü ve Minneapolis’teki polis karakolu yakılmıştı. Bu vakaların akabinde Apple CEO’su Tim Cook çalışanlarına bir mektup gönderdi.

Tim Cook kaleme aldığı mektupta, “Apple olarak misyonumuz kişileri ve yerküreyi daha uygun bir hale getirmek için güçlendiren teknoloji yaratmak. Bu sayede farklı ırk, cinsiyet yahut inançtan kişileri yerküre üzerindeki tüm mağazalarımızda memnuniyetle karşıladık ve her bölümden kişisi içeren bir Apple inşa etmeye çalıştık. Lakin daha fazlasını yapmalıyız. Bugün Apple, ırk adaletsizliğine meydan okuma ve Amerikan topluluğundaki en savunmasız şahısların insan haklarını muhafazaya adanmış ve kar maksadı gütmeyen kuruluşlara bağış yapıyor.” tabirlerini kullandı.

Kaynak: Milliyet

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.