Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Tony Hawk’s Pro Skater Oyunları, Eski Müziklerle Geliyor

0 19

Kimi sporların en büyük isminin kim olduğunu tartışabiliriz. Örneğin futbol konuşuyorsak herkes kendi yaşına ve tuttuğu kadroya nazaran farklı bir ismin en büyük olduğunu söyleyebilir. Öte yandan kelam konusu kaykay olduğunda kişilerin çok büyük kısmı için en büyük isim Tony Hawk’tır.

Ünlü sporcuyu yerküre çapında şöhrete ulaştıran şeylerden biriyse hiç kuşku yok ki uzun yıllar evvel çıkmış olan Tony Hawk’s Pro Skater 1 ve 2 oyunları olmuştu. Geçtiğimiz günlerde oyunların tekrar yapılacağını öğrenmiştik. 

Oyun müzikleri değişmeyecek:

Remaster sürecinden geçirilen pek çok oyun gördük. Bunlardan kimileri başarılı olurken kimileri büyük hayal kırıklıkları yarattı. Bilhassa özgün oyundan uzaklaşmış ya da onu uygun uyarlayamamış olan prodüksiyonlar nispeten eleştirildi.

Tony Hawk’s Pro Skater oyunları için de hayranların çekinceleri arasında oyunların aslına ne kadar sadık olacağı vardı. Görünüşe nazaran firma, oyunu pek de değiştirmeyi düşünmüyor. O denli ki oyunların müzikleri tıpkı kalacak.

Öte yandan listede oyundaki bütün müzikler yan almıyor. Tekrar de aralarında Heavy Metal Winter, Guerilla Radio, Euro-Barge ve When Worlds Collide üzere pek çok müziğin bulunduğu çalma listesi oyunda yan alacak.

Nostaljik kaykay deneyimi:

Geçmişte çok başarılı olmuş oyunların tekrar imalatlarında müzikler kıymetli mahal tutuyormuş üzere görünüyor. Crazy Taxi üzere oyunların yenilendiği noktada klasikleşmiş müziklerin kullanılmaması, oyunların satış performansını da etkilemişti. 

Tony Hawk’s Pro Skater 1 ve 2 oyunları bu mealde daha inançlı sularda hareket edecek. Münhasıran son yıllarda çıkan modüllerin, bu oyunların tanınan olduğu devirlerde oyunu oynayan bireylerin pek de güzeline gitmediğini göz önüne aldığımızda Vicarious Visions sahih karar vermiş üzere görünüyor.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.