Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Total War Saga: TROY, Birinci Gün Epic Store’da Fiyatsız Olacak

0 9

Geçtiğimiz sene Total War serisinin geliştiricisi Creative Assembly ve yayıncısı SEGA, serinin yeni oyunu olacak Total War Saga: TROY’u duyurmuştu. Fragmanıyla Total War sevdalılarını epey heyecanlandıran oyun, bu yaz ahir oyuncularla buluşacak.

Bugüne kadar oyunun nerede ve nasıl yayınlanacağı tam olarak açıklanmamıştı. Bugün, stüdyolardan bu mevzuda bir açıklama geldi. Açıklamada Total War Saga: TROY’un 13 Ağustos’ta Epic Games Store’a hususî olarak yayınlanacağı duyuruldu lakin açıklama sırf bununla sonlu değildi.

24 saat külliyen fiyatsız olacak:

Total War Saga: TROY’un geliştiricileri tarafından yapılan açıklamada oyunu bekleyenleri ve Total War serisine başlamak isteyenleri karşılayacak hoş bir sürprize mahal verildi. Açıklamaya nazaran Total War Saga: TROY, 13 Ağustos günü yayınlandıktan sonra fiyatsız olarak Epic Games Store mağazasından kütüphaneye eklenebilecek. Oyuncuların oyunu fiyatsız olarak kütüphaneye eklemeleri için sadece 24 saatleri olacak.

Oyunun yayıncısı olan SEGA tarafından yapılan açıklamadaysa bu kararın arkasında yatan sebep paylaşıldı. Açıklamada oyunun bu halde yayınlanacak olmasının, yeni oyuncuların da Total War’u ilk sefer tatmalarını sağlayacağı söylendi. Başkaca bu sayede Total War serisini hiç oynamayanların gözünü korkutan seri, bu kitle tarafından da fiyatsız olması sayesinde birinci kez denenmiş olacak.

Total War Saga: TROY, birinci başta Epic Games Store’a kişisel olacak olsa da daha sonra sair platformlarda da yayınlanacak lakin bu, Epic Games’e kişisel oyunların birçoklarında gördüğümüz üzere neredeyse 1 yıllık aradan sonra gerçekleşecek. Yani oyunun Steam’e gelmesi Ağustos 2021’i bulacak.

Total War Saga: TROY, İlyada destanındaki Homeros’un büyük savaşında geçecek. Oyuncular, pek çok efsanevi karakteri canlandırabilecek. Tıpkı devranda tercihlerine nazaran Troya kentini ya müdafaaya ya da kenti yanla bir etmeye çalışacak. Oyun, Total War serisini bu kadar sevdiren mekaniklerini de barındıracak.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.