Makalecin - Güncel Blog Yazıları

TP-Link’in Yeni Modeli Archer C80 Türkiye’de Satışa Sunuldu

0 26

Yüksek süratte internet ilişkisine sahip olup çok sayıda cihazın bu ağa bağlı olduğu meskenlerde, bu yüksek suratı tüm cihazlara dağıtabilecek güçlü ve süratli bir yönlendiriciye muhtaçlık duyuluyor. Örneğin fiber internet kullanan biri hem kablolu hem kablosuz çok sayıda cihazı internete bağlayacağı hengam bu türlü bir yönlendiriciye gereksinim duyacaktır.

Archer C80 yönlendirici de bu gereksinimlere yönelik geliştirilen bir eser. Cihaz, 3×3 MIMO desteği ile üç akışta done iletip alabiliyor ve 3×3 özellikli Mac’ler üzere bilgisayarların çok daha yüksek verimlilikle internet ilişkisinden yararlanmasını sağlıyor. Yönlendirici, 802.11ac Wave2 destekli ve yekunda 1900 Mbps (5 GHz bandında 1300 + 2.4 GHz bandında 600 Mbps) kablosuz temas suratlarına ulaşabiliyor. 

4 adet harici yüksek performanslı antene sahip olan yeni TP-Link yönlendiricisi, bu antenler sayesinde WiFi sinyallerini daha geniş bir yere iletebiliyor. Tıpkı vakitte ‘hüzmeleme’ (beamforming) teknolojisi sayesinde yönlendirici WiFi’a erişen cihazları algılıyor ve WiFi sinyal gücünü bu cihazlara ağırlaştırıyor. Böylelikle meskenin her konumunda dertsiz bir formda WiFi’a bağlanılabiliyor.

Archer C80 yönlendiricinin daha verimli bir WiFi sinyal dağıtımı sağlayan 'Akıllı Bağlantı' özelliği, yönlendiricinin her cihazın mevcut en güzel bandı kullanmasını sağlıyor. Başkaca eski tip cihazların ağı yavaşlatmasını engelleyen Archer C80 ile daha adil bir irtibat sağlanıyor.

Kablolu temasta da sürat ve güvenlik sunan Archer C80 yönlendirici, üzerinde nokta alan Gigabit Ethernet girişleri ile (1 adet WAN, 4 adet LAN girişi) PC, akıllı TV, oyun konsolu üzere cihazlar yüksek süratte kablolu kontağa erişim sağlıyor.

Ebeveyn Kontrolü, Misafir Ağı üzere özelliklerle donatılmış olan yönlendirici, hane ağını şahsileştirip daha inançlı hale getirmeyi amaçlıyor. Cihaz, TP-Link’in Tether pratiği (iOS ve Android destekli) sayesinde hem kolay kuruluyor hem de tüm bu özellikler kolaylıkla yönetilebiliyor. Bulut desteği sayesinde de yazılım güncellemeleri bulut hesabından alınıyor ve yönlendirici uzaktan yönetilebiliyor.

Satış fiyatı 78 dolar olan Archer C80, IPv6, IPTV üzere özelliklere de sahip.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.