Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Trackpad’den iPhone Şarj Edebilen iMac Konsepti (Video)

0 16

Apple’ın geliştirdiği tüm bilgisayarlar arasında iMac’ler, hususî bir mekana sahip durumda. Her seride daha da ilgi alımlı hale gelen iMac'lerin en yeni üyesinin çok da uzak olmayan bir gelecekte tanıtılması bekleniyor.

Apple, şimdi 2020 model bir iMac tanıtmadı lakin iMac’in şimdiden konsept dizaynları ortaya çıkmaya başladı. Hacker 34 isimli bir konsept tasarım sanatkarı, yeni bir iMac konsept tasarımı oluşturdu ve YouTube'da paylaştı.

Yepisyeni bir görünüme kavuşan iMac 2020 konsepti

Hacker 34’ün konsept tasarım iMac’inde birinci dikkat çeken şey, iMac’in neredeyse külliyen değişen tasarımı. Apple’ın iMac’leri her yıl daha daha ince bir dizaynla sunuyor. Apple, tasarımı gitgide sarif hale getirse de bugüne kadar yuvarlak hatların değiştiriğini hiç görmemiştik.

Birkaç ay evvel ortaya çıkan bir patent, Apple’ın iMac’lere Face ID ekleyeceğini gösteriyordu. Ama Apple'ın bu yıl duyuracağı iMac’lerde Face ID’yi kullanıp kullanmayacağı şimdi muayyen değil. Buna karşın konsept tasarım sanatkarı Hacker 34’ün oluşturduğu 28 inç iMac konseptinde Face ID özelliği bulunuyor. 

Hacker 34’ün iMac konsepti birebir devirde farklı bir kablosuz şarj özelliğine de sahip durumda. Hacker 34, konsept tasarım iMac’in Trackpad’ine iPhone’ları şarj edebileciği bir özellik eklemiş. 

Konsept iMac’te dikkat çeken bir gayrı özellik ise Apple Pencil desteği. iPhone’ları kablosuz şarj edebilen Trackpad, aynı vakitte Apple Pencil ile kullanılabilir halde tasarlanmış. Hacker 34, iMac 2020 konsept dizaynında olacağını düşündüğü teknik özellikleri de konsept dizaynla birlikte paylaştı. Hacker 34’e nazaran iMac 2020 5K retina ekranla birlikte Intel’in 10. nesil i9 işlemcilerine sahip olacak. Konsept tasarım sanatkarı 64GB’a kadar DDR4 RAM ve 4TB NVMe SSD’nin de iMac 2020’de taraf alacağını düşünüyor

Hacker 34 tarafından oluşturulan iMac 2020 konsept medyası:

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.