Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Tüm Devranların En Ucuz iPhone’u SE 2020’yi İnceledik

0 14

Cupertinolu teknoloji devi Apple, uzun süren söylentilerin akabinde çok beklenen elverişli fiyatlı akıllı telefonu iPhone SE 2020’yi nihayet geçtiğimiz ay tanıtmıştı. Bütçe dostu bu iPhone, en son iPhone 11 ailesine kıyasla daha düşük özellikler sunsa da bilhassa fiyatıyla iOS severlerin yüzünü güldürmeyi başardı.

Tasarım olarak iPhone 8 ile hayli misal olan yeni iPhone SE 2020’yi bu modelden ayıran en değerli farkları kaputun altında bulunuyor. Çünkü cihaz, gücünü iPhone 11 modellerinde de kullanılan A13 Bionic işlemcisinden alıyor. Bu da akıllı telefonun donanım mealinde hiçbir eksikliği olmadığı mealine geliyor. Evet, iPhone SE 2020’yi ön plana çıkaran vesair özellikleri neler? Gelin, bu sorunun karşılığına daha yakından göz atalım.

En müsait iPhone: SE 2020

Apple’ın hayli bonkör davrandığı iPhone SE 2020, işlemci kısmında iPhone 11 serisinde de gördüğümüz A13 Bionic işlemcisini kullanıyor. Bu işlemciyle birlikte adeta performans canavarına dönüşen akıllı telefonda başkaca 3 GB RAM, 64 / 128 / 256 GB depolama seçenekleri müşterilere sunuluyor.

Cihazın 4,7 inçlik ekranına gelecek olursak esasında söyleyecek pek bir şey yok. Cihazda bölge alan ekran, daha önceleri tekraren gördüğümüz iPhone 8 ekranının birebir birebiri. Batarya kısmındaysa 5W’lık bir şarj cihazıyla gelen iPhone SE 2020, 18 W süratli şarjı destekliyor. Cihazda konum alan bataryanın büyüklüğüyse 1.821 mAh.

Apple’ın geçtiğimiz ay tanıttığı münâsib fiyatlı iPhone modeli SE 2020’yi incelediğimiz metnimizin burada sonuna geliyoruz. Telefon hakkında daha çokça malumat almak için derhal yukarıdan görüntümüzü izleyebilir, bunun üzere daha çokça içeriğe ulaşmak içinse sitemizi ve YouTube kanalımızı takip edebilirsiniz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.