Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Türk Hacker, MIT’yi Hackleyerek Irkçılık Tersi Bildiri Verdi

0 15

ABD'nin Minnesota eyaletindeki Minneapolis kentinde Derek Chauvin ismindeki bir polis memurunun Afro-Amerikalı George Floyd'u gözaltına alırken öldürmesi, devlet genelinde devasa ırkçılık zıddı protestolara neden olmuştu. Memlekette hala devam eden ve tüm yerkürenin yakından takip ettiği eylemlere bir Türk hackerdan da destek geldi.

SpyHackerz isimli Türk hacker kümesi üyesi ve Taarruz Ünitesi Yöneticisi Emilyano Zapota isimli Türk hacker, aksiyonlara destek olmak amacıyla ABD'nin en başarılı üniversiteleri arasında mekan alan Massachusetts Teknoloji Enstitüsü'nün (MIT) internet sitesine sızdı. Üniversitenin done tabanını ele geçiren Zapota, Flody'un öldürülme anının imgelerini, Türkçe ve İngilizce bir bildiriyle paylaştı.

Türk hacker Zapota'dan ABD'deki ırkçılık aksisi protestolara destek bildirisi

Zapota, MIT'in sitesinde yayınladığı iletide, “Amerika'da siyahilere yapılan zulüm ve eziyeti, ayrımcılığı Türk Hacker'lar olarak kınıyoruz ve lanetliyoruz. Biz Türk Halkı olarak her devir ırkçılığa karşı olduğumuzu içimizde barınıp yaşayan her milletten insan ile gösterdik. Siz siyahi kardeşlerimiz hiçbir hengam yalnız değilsiniz. Türkiye'den sizlere selamlar gönderiyoruz. Bu davanızda siz siyahi kardeşlerimizin yanındayız” sözleri mahal aldı.

Türk hacker, MIT'in internet sitesinde yayınladığı bildirinin yanı sıra Floyd'un öldürülme anının imajlarını de ekledi. Zapota, MIT'nin büyük bir eyalet üniversitesi olduğunu ve Amerikan hükümeti tarafından desteklendiğini, bu nedenle MIT'yi hedef aldıklarını belirtti.

Zapota'nın üyesi olduğu SpyHackerz kümesi, 2006 yılında Mectruy kod isimli bir Türk hacker tarafından kuruldu. MIT'in sitesini hackleyen Zapota'nın web, network ağlarını ele geçirme, dinleme yapma ve sızma mevzularında mütehassıs olduğu belirtiliyor.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.