Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Türkiye’nin Birinci Instagram Serisi ‘Gün On4’ Bu Akşam Yayında

0 17

Tanınan toplumsal medya pratiği Instagram, mahsusen yerkürenin içinde bulunduğu koronavirüs salgını sürecinde adeta kişiler için dışarıya açılan bir kapı vazifesi gördü. Paylaşılan medya ve fotoğrafların yanı sıra hikaye ekleme ve canlı yayın yapma özellikleri sayesinde Instagram, herkesin kendine hitap eden yeni şeyler bulmasını sağladı. Çevrimiçi eğitimler, canlı konserler, sanatsal atölyeler bunlardan birkaçı olarak öne çıktı. Artık de yeni bir haber geldi ve Gün On4 isimli serinin Instagram üzerinden yayınlanacağı söylendi.

Kısıtlı imkânlara karşın koronavirüs salgını müddetinde yaratıcılığın asla etkilenmediğini gösteren mini serinin Türkiye’de birinci kere uygulanan bir teknikle çekildiği söylendi. Bu akşam saat 21.00’da birinci kısmı yayınlanacak olan seri Meraklı Sinemalar Instagram hesabı üzerinden izlenebilecek. Karantina günlerinde serinin nasıl yapıldığını merak edenler içinse çekimlerin büsbütün konuttan gerçekleştirildiğini ve içtimaî aralığın korunduğunu iletebiliriz. Durma noktasına gelen seri ve sinema kesimi için bir ışık olabileceği tefsirleri yapılan serinin pandemik polisiye olarak nitelendirildiğini de ekleyelim.

Türkiye’de birinci sefer Instagram serisi yapıldı:

Merak edilen şeylerden biri olan serinin hususuysa koronavirüs teşhisi konan ve marazı meskeninde gördüğü tedaviyle atlatan Komiser Gazanfer ve ekibinin şüpheli bir intihar vakasını incelemeleri üzerine konseyi. Yurt dışından döndüğü için 14 gün karantina altına alınan Komiser Yardımcısı Sevin ile birlikte birebir uçakta seyahat eden bir yolcu, yerleştirildikleri yurtta intihar ediyor ve hadiseler bu türlü başlıyor.

Ekip, intihar eden bu yolcunun ardında bıraktığı izleri takip ederek gerçeğe ulaşmaya çalışıyor ve Gün ON4, bizi her biri 8 dakika olan ve 10 kısım sürecek mini bir maceraya davet ediyor. Serinin oyuncu takımında Datça, İsviçre ve İstanbul’dan oyuncular bulunurken dizinin müzikleri de Londra’da tamamlanmış. Bu akşam 21.00'da yayına girecek kısmı ve alacağı izleyici icmallerini daima birlikte göreceğiz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.