Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Turknet, Akitsiz İnternet Tarifesine Artırım Yaptı

0 14

Hengam zaman internet servis sağlayıcıları konusunda siz pahalı okurlarımızın görüşlerini almak için Telegram kanalımızda anketler düzenliyoruz. Yaygın formda kullanılan Türk Telekom, Superonline ve Vodafone’dan sonra bu anketlerde Turknet’in öne çıktığını görüyoruz. Bunun nedeni ise Turknet’in uzun bir müddettir taahhütsüz tarifeler sunması

Velev 2019’un birinci gününde yürürlükten kalkan AKK, daha önceleri Turknet’in tarifelerinde aslında bulunmuyordu. Hakikaten firmanın kullanıcı sayısı arttıkça; kendi alt yapısı dışına çıkmaya, yani Türk Telekom yahut Turkcell üzere altyapı sahiplerinden altyapı kiralama yoluyla müşterilerine hizmet vermeye başladı. Bu da Turknet’in masraflarını artırmış ve Haziran 2019’da 64,99 TL’lik standart Özgür Muhabere Paketi 75,99 TL’ye yükselmişti. 

Aradan geçen 1 yılın akabinde akitsiz abone olan Turknet müşterileri yeni bir artırım haberi aldı: 

Turknet, abonelerine hem SMS hem de e-posta yoluyla gönderdiği yeni fiyat bilgilendirmesinde, tıpkı geçtiğimiz yıl olduğu üzere “Hiç Sevmediğimiz Bahis: Yeni Fiyatlarımız” lafıyla giriş yapıyor. Salgın periyodunda fiyat artışını olabildiğince ertelediklerini lisana getiren Turknet, son 1 yılda abonelerinin %50 nispetinde daha çokça olgu kullandığını ve maliyetlerin %15 nispetinde arttığını belirtiyor. 

Kelam konusu fiyat artışı tüm akitsiz aboneler kapsadığı için şimdi yeni Turknet abonesi olan müşteriler de bu artırımdan etkilenecek. Çünkü akitsiz aboneliklerde dilediğiniz devir fesih özgürlüğü veriliyor, ama bu avantaja sahip olmak, yaşanacak fiyat artışlarını da kabullenmeyi gerektiriyor.

1 Temmuz 2020’den itibaren tasdikli olacak Turknet Özgür Muhabere Paketi fiyatları:

  • 100 Mbps’e kadar sabit telefon hizmetiyle birlikte : 88 TL (Eski fiyat 75,99 TL)
  • 100 Mpbs’e kadar yalın internet: 85 TL

Yeni fiyatlarla birlikte bile Turknet’in gayrı servis sağlayıcılarından daha makul seçenekler sunduğunu da belirtmek gerek. Gayrı servis  sağlayıcılarının 100 Mbps’e kadar olan tarifeleri, 120 TL seviyelerinde.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.