Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Tweetlere Emoji ile Reaksiyon Verme Özelliği Geliyor

0 22

Yerkürenin en tanınan çevrimiçi mecralarından bir tanesi olan Twitter, kullanıcılar arası etkileşime yeni bir hava katacak bir özellik üzerinde çalışıyor. Daha evvel şimdi geliştirilme aşamasındaki pek çok toplumsal medya platformu özelliğini ortaya çıkaran Jane Manchun Wong, pek çok içtimaî medya platformunda gördüğümüz emoji ile reaksiyon verme özelliğinin Twitter'a da geleceğini ortaya çıkardı.

Wong tarafından ortaya çıkarılan Twitter'ın yeni özelliğinde önünüze küçük bir açılır menü çıkıyor ve bu menüdeki emojilerden birini seçerek tweete reaksiyon verebiliyorsunuz. Kelam konusu açılır pencereye retweet butonundan ulaşmak mümkün.

Twitter'ın yeni özelliği bu türlü görünüyor

Twitter'ın yeni açılabilir menüsünde bir “React with Fleet” butonunun olduğunu da görüyoruz. Bildiğiniz üzere Twitter şu anda küçük bir kullanıcı kitlesi ile Instagram Hikayeler gibisi bir özellik test ediyor ve bu butonun da bu 'hikayeler' özelliği ile ilgili olduğu düşünülüyor gelgelelim şu an için tam işlevi aşikâr değil.

Wong tarafından keşfedilen yeni özelliğin ne devir tasarrufa sunulacağı şimdi bilinmiyor. Başkaca bu özelliğin şimdi test aşamasında olduğunu Twitter geliştiricilerinin bu özellikten vazgeçme üzere bir ihtimallerinin olduğunu da unutmamak gerekiyor.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.