Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Twitter’a Tweet Planlama Özelliği Geldi

0 17

Twitter’da uzun müddettir beklenen bir özellik, ahir tüm kullanıcılar için yayınlandı. Pratiğin web sahifesi üzerinden Tweet planlamaya müsaade veren yeni özellik, bundan sonra Twitter’da rastgele bir hususî pratiğe muhtaçlık duymadan Tweet’lerinizi planlamanızı sağlayacak. 

Twitter’da bu devrana kadar zamanlama özelliğinin bulunmaması, pek çok kullanıcı için sorun oluşturuyordu. Bu sorunu aşmak için Tweetdeck üzere üçüncü parti hizmetlere yönelmek zorunda kalan kullanıcılar, Twitter’a gelen yeni özellik sayesinde tüm bu dertlerden kurtuldu. Içtimaî medya platformu, bundan sonra web sitesi üzerinden planlama yapmanın yanında taslak tweetler de oluşturmanızı sağlayacak. 

Tweetleri nasıl ileri bir tarihe vakitlerim?

Twitter’da ileri tarihli bir Tweet zamanlamak son kademe kolay. Tüm yapmanız gereken şey, yeni Tweet oluşturma penceresinden, “Planlanmış Tweet” butonuna tıklamak. Sonrasında ise önünüze çıkan pencereden tarih ve vakit seçeceksiniz. Bu özelliği öbür yardımcı yazılımlarla yapabiliyor olsak da direkt Twitter üzerinden yapmak hem daha inançlı hem de daha süratli olacaktır.

Evet, sizce Twitter’a gelen bu yeni özellik kullanışlı mı? Tahlillerde bize iletebilirsiniz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.