Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Twitter’da yaz ariliği vakti

0 15

Twitter, ‘yaz paklığı ipuçlarını’ paylaşıyor ve kullanıcılara, inançlı kalmalarını ve pratikte gördüklerini denetim etmelerini sağlayacak özellikleri hatırlattı.

Hesapları Sessize Alma

Sessize alma, bir hesabı takip etmeyi bırakmadan yahut engellemeden o hesabın Tweet’lerini hengam akışınızdan kaldırmanızı sağlayan bir özelliktir. Sessize alınan hesaplar, kendilerini sessize aldığınızdan haberdar olmaz ve istediğiniz hengam bu hesapların sesini açabilirsiniz. Sessize aldığınız hesapların listesine erişmek için twitter.com adresinde sessize alınan hesaplar ayarlarınıza yahut iOS ya da Android için pratik ayarlarınıza gidin.

Sözleri Sessize Alma

Makul sözleri engelleyerek görmek istemediğiniz lisandan kaçının. Onları 24 saat, yedi gün, 30 gün yahut sonsuza dek engellemeyi seçebilirsiniz. Sessize alınmış sözler, etiketler, söz öbekleri ve daha ziyadesi hengam akışınızda yahut bildirimlerinizde görünmez. Tweetlerde kaçınmak istediğiniz kimi içerikler görebilirsiniz. Size, muayyen sözler, söz öbekleri, kullanıcı isimleri, emojiler yahut etiketleri içeren Tweet’leri sessize alma seçeneği sunuyoruz. Sessize alma, bu Tweetleri Bildirimler sekmenizden, anlık bildirimlerinizden, SMS’lerden, e-posta bildirimlerinden, Anasayfa hengam akışınızdan ve Tweet cevaplarından kaldırır.

Sohbetleri Sessize Alma

Bir sohbeti sessize almak, kimseyi engellemeden yahut konuşmayı Anasayfa vakit akışınızdan kaldırmadan, modülü olduğunuz bir Tweet ile ilgili bildirimleri durdurur. Tweetlerde kaçınmak istediğiniz birtakım içerikler görebilirsiniz. Size sınırlı sözler, söz öbekleri, kullanıcı isimleri, emojiler yahut etiketleri içeren Tweet’leri sessize alma seçeneği sunuyoruz. Sessize alma, bu Tweetleri Bildirimler sekmenizden, anlık bildirimlerinizden, SMS’lerden, e-posta bildirimlerinden, Anasayfa vakit akışınızdan ve Tweet karşılıklarından kaldırır.

Ne görmek istediğinizi seçin

Yeni şeyler keşfetmek Twitter deneyiminin bir kesimidir, lakin hassas olabilecek birtakım imgeleri görmemeyi tercih edebilirsiniz. Hassas medya görüntülenmeden evvel sizi uyarması için ayarlarınızı kolaylıkla değiştirin.

Inançlı arama

Inançlı arama modu, hassas olabilecek içeriğin yanı sıra, bireylerin sessize aldıkları yahut engelledikleri hesapları da tüm arama sonuçlarından çıkarır.

Bildirim Filtreleri

Bildirim devir akışınızda gördüğünüz hesap tiplerini filtreleyerek daha ziyade denetim elde edin. Makul hesap çeşitlerinden gelen bildirimleri görmeyi durdurabilirsiniz.

Cevapları Gizleme

Tweet müellifleri, Tweet’lerine verilen yanıtları gizleme seçeneğine sahiptir. Herkes, zımnî karşılıklara bilinmeyen cevap simgesi aracılığıyla erişmeye devam edebilir. Bu simge, bâtın cevaplar olduğunda orjinal Tweette görünür. Ayrıyeten, Tweetin müellifi bilinmeyen karşılığı istediği devir görünür yapabilir. Tweet müellifi bir karşılığı gizlediğinde karşılığı yazan kimseye bildirim gönderilmez.

Bir karşılığı gizlemek nispeten yalın. Tweetlerinizden birine verilen bir cevaptan simgeye tıklayın yahut dokunun. Cevabı gizle öğesini seçip onaylayın. Gizlenmiş cevaplarınızı görüntülemek için özgün Tweetinizin sağ alt zaviyesinde bulunan bâtın karşılık simgesine tıklayın yahut dokunun.

Kaynak: Milliyet

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.