Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Twitter’ın ‘Alıntı Sayacı’ Özelliği Devreye Girdi

0 13

Twitter’ın yeni özellikleri genellikle Android’den evvel iOS’ta devreye sokuluyor. Karanlık mod özelliği de Android'den aylar evvel iOS üzerinde kullanılmaya başlanmıştı ama Android kullanıcıları bu sefer alıntı sayacı için ziyade beklemek zorunda kalmadı.

Alıntılama; bir kullanıcının diğerinin tweet'ini, üzerine kendi tahlilini ekleyerek paylaşması manasına geliyor. Gönderinizi retweet eden sayısıyla alıntılayan sayısı birebir değil. Alıntı sayısını görüntüleyebilmek çok büyük bir özellik olmasa da birtakım kullanıcılar için hayli yararlı olabilir. Artık tweet'inizi kaç kişinin üzerine kendi tahlilini katarak retweet ettiğini görebileceksiniz. Daha evvel yalnızca retweet sayısı görünüyordu ve kullanıcılar kendileri hakkında yapılan tahlillerin hepsini göremiyordu.

Twitter yeni özelliğin nasıl çalıştığını gösteren bir medya paylaştı:

Bu yeni özellik sayesinde kullanıcılar, tweet'lerinin altındaki retweet sayısına tıkladığında iki seçenek ile karşılaşacak. Kaç kişinin retweet ettiğinin yanı sıra kaç kişinin alıntı yaptığı da görülebilecek. Alıntılanma seçeneğine tıklandığında alıntılanan tweet'e tekrar yanıt verilebilecek. Böylece hem kullanıcılar birbiri hakkında yazılanları görecek hem de muhabere daha kolay hâle gelecek.

Bu, Twitter'ın en büyük özelliklerinden biri olmasa da mahsusen çok takipçiye sahip hesapların uzun vakittir beklediği bir özellik. Twitter kullanıcılarının büyük bir çoğunluğunun üzerinde ısrar ettiği özellik alışılmış ki hâlâ 'Düzenle' butonu lakin bu özelliğin maatteessüf Twitter'a asla gelmeyeceği biliniyor. Bu yüzden tweet'lerdeki yazım günahları her devir olmaya devam edecek.

Twitter, tweet'lerinize kimlerin cevap verebileceğini sınırlamak üzere birkaç özelliğin daha üzerinde çalışıyor. Geçtiğimiz günlerde iOS’ta denenmeye başlayan özellik şimdi Android'de yahut web sürümünde mevcut değil. Google Play Store'a şimdi yeni bir tatbik güncellemesi de gelmedi.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.