Makalecin - Güncel Blog Yazıları

UBER Hava Taksi İşine Giriyor

0 124

Halen uber taksi sorunu yaşanan ülkemiz bir yanda dursun UBER ile ilgili yeni haberler geliyor bunları paylaşalım. Uber firması ülkemizde ne kadar iş yapamasa da daha doğrusu prosedürler buna engel olsa da Dünyanın bir çok ülkesinde iş yapıyor. Uber ve Hyundai firmaları iş birliği içerisinde elektrikli hava taksi projesi geliştiriyorlar. Bu projeye göre yakın bir zaman da hava taksi görmem kaçınılmaz olacak.

Las Vegas ta ki CES Fuarı’nda iki firmanın beraber geliştirdiği hava taksinin sunumu yapıldı. Sunumda hava taksinin maketi yer alırken, hava taksi ve geleceği hakkında konuşuldu. ABD merkezli Uber firması ve Güney Kore merkezli otomobil üreticisi olan Hyundai Motor, bu tasarladıkları sistem ile birlikte taşımacılığa yeni bir konsept haline getirmeyi planlıyorlar.

Uber ve Hyundai firması birlikte tasarladıkları ve birçok çalışması biten hava taksi aracının 100 km menzilinin olduğu ve saatte 290 km hız ile seyir edebildiği açıklandı. Bu açıklama ile birlikte uçak hakkında geniş bilgiler verildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.