Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Ubisoft’un Şimdi Tanıtmadığı AAA Oyun Olduğu Ortaya Çıktı

0 22

Oyun yerküresinin en büyük isimlerinden biri olan Ubisoft, bugüne kadar artık efsaneleşen birçok oyun serisini ve oyunu günümüze kazandırmayı başardı. Bu muvaffakiyetini sürdürmeye devam eden şirket, ‘triple A' ya da 'AAA’ olarak isimlendirdiğimiz yüksek bütçeli oyunlarını tanıtmaya devam ediyor.

Ubisoft’un en son tanıttığı AAA oyun, hepimizin bildiği üzere Assassin’s Creed Valhalla’ydı ama Ubisoft’la bağlantılı olan kimi kaynaklara nazaran şirket, AAA oyunlarından birini tanıtmadı. Kaynaklara nazaran Ubisoft, 31 Mart’ta sona eren mali yıl içinde bir AAA oyun daha tanıtacak ve bu oyun, şirketin en büyük serilerinden birisinde mahal alacaktı.

Bahsi geçen oyun Far Cry 6 mı?

Pekala yeni oyunun bulunacağı seri hangi oyun olacak? Geçtiğimiz haftalarda Ubisoft’un yeni bir Prince of Persia oyunu üzerinde çalıştığına, yakında da bu oyunu duyuracağına dair argümanlar duymuştuk fakat Ubisoft’un içinden malumat alan kaynaklara nazaran bu umutlarımız boşa çıkacak.

Kaynakların aktardıklarına nazaran Ubisoft, bugüne kadar pek çok kere önümüze çıkan Far Cry serisinin yeni bir oyununu tanıtacak. Yani son devirlerde düşüş gösteren Far Cry serisi, yine önümüze çıkacak. Alışılmış bu oyunun ismini yahut rastgele bir detayını bilmesek de şu anlık ona ‘Far Cry 6’ olarak hitap edeceğiz.

Ubisoft, içinde bulunduğu mali yıl içerisinde 5 adet AAA oyun çıkarmayı planlıyordu. Şirket, bugüne kadar beş oyundan dördü olan Assassin’s Creed Valhalla, Watch Dogs Legion, Rainbow Six Quarantine ve Gods & Monsters’ı duyurdu. İşte savlara nazaran Ubisoft’un gayesini tamamlayacağı oyun Far Cry 6 olacak.

Alışılmış bu mevzuda değişik bir tez daha mevcut. PCGamesN’nin haberine nazaran Ubisoft, yatırımcıları bu beş oyundan birinin önümüzdeki mali yıla kayabileceği konusunda uyardı ama bu mevzuda şimdi bir ayrıntı bulunmuyor. Tekrar de Far Cry 6 argümanı doğruysa Ubisoft’un ismini önümüzdeki günlerde daha da ziyade duyacağız üzere duruyor.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.