Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Ubuntu Touch, Bugüne Kadarki En Büyük Güncellemesini Aldı

0 27

Günümüzde akıllı telefon kesimi, iOS telefonlar ve Android telefonlar olarak adeta 2'ye bölünmüş durumda. Gelgelelim birtakım meraklı tüketiciler ve geliştiriciler, akıllı telefonlarında alternatif işletim sistemleri de kullanmak istiyorlar.

Alternatif mobil işletim sistemlerinin başında “Ubuntu Touch” geliyor. Şimdiyse Ubuntu Touch geliştiricileri, işletim sistemi için yeni bir yazılım güncellemesi yayınladılar ve işletim sistemini bugüne kadarki en kapsamlı haline getirdiler.

Ubuntu Touch'ın son sürümü ile gelen yenilikler

Ubuntu Touch geliştiricileri tarafından yayınlanan güncelleme, her şeyden evvel bu mobil işletim sisteminin arayüzünü güncelliyor. Kod ismi Lomiri olan Unity8 arayüzü, artık daha inançlı ve daha kararlı bir formda çalışıyor.

Geliştiriciler tarafından yapılan açıklamalara nazaran Ubuntu Touch'ın bugüne kadarki en kapsamlı sürümünü ortaya koyan güncelleme, genel görünümü de değiştiriyor. O denli ki Ubuntu Touch, bundan sonra daha âlâ bir kontrast sunan yeni renk skalasına sahip olacak ve daha uygun bir kullanıcı deneyimi için gerek görünüm gerekse işlevsellik açısından geliştirilmiş yeni bir klavye tasarımı sunacak.

Ubuntu Touch'ın yeni sürümü, evvelki sürümde yan alan birtakım problemleri gideriyor ve çeşitli pratiklerde da ufak tefek iyileştirmeler yapıyor. Ayrıyeten tüketiciler, tarayıcı olguları ve çerezler denetimi ile artık çok daha uygun bir tarayıcı deneyimi yaşayacaklar.

Ubuntu Touch'ın bugüne kadarki en büyük güncellemesi, LED bildirim ışığını da yeniliyor. O denli ki bundan sonra tüketiciler, pil zayıfladığında turuncu bir ışığın yanıp söndüğünü görecekler. Bu bildirim ışığı, telefon şarj edilirken ise külliyen beyaz renkte yanacak.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.