Makalecin - Güncel Blog Yazıları

UEFA EURO 2020 maçları Coca-Cola Facebook hesabında tüm sporseverlerle buluşuyor

0 21

eEURO 2020 Play-Off Kümesi’nde İspanya ve Danimarka’nın akabinde üçüncü olan Türkiye, eEURO 2020 şampiyonasında, B kümesinde Danimarka, Sırbistan ve İtalya ile uğraş edecek. Öbeklerinde birinci 2 sırayı alan ekipler, çeyrek finale yükselecek.

E-spor turnuvaları son yıllarda çevrimiçi oyun yerküresinin en kıymetli etkinliklerinden biri haline geldi. Avrupa futbolunun ulusal kadrolar seviyesindeki en kıymetli turnuvası olan 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’nın Kovid-19 sebebiyle bir yıl ertelenmesiyle, tamamı çevrimiçi oynanan eEURO 2020’ye olan ilgi daha da arttı. UEFA Euro 2020 resmi sponsoru ve UEFA eEuro 2020’nin canlı yayın haklarına sahip olan Coca-Cola, eEURO 2020’nin şampiyona müsabakalarını toplumsal medya hesaplarında tüm sporseverlerle buluşturacak. 23–24 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek şampiyona kapsamındaki tüm maçlar Coca-Cola’nın Facebook hesabından izlenebilecek. Özet imgeler ve şampiyona ile ilgili haberlere ise markanın Instagram ve Twitter hesaplarından ulaşılabilecek. Başkaca, finallere katılacak Türkiye ulusal kadrosunun e-sporcularına da muhabere ve eser desteği verecek.

UEFA ve yerkürenin en büyük oyun şirketlerinden Japonya merkezli Konami’nin ortaklaşa düzenlediği e-spor turnuvası eEURO 2020’de memleketimizi temsil eden ulusal oyuncularımız Mücahit Sevimli ve Ali Doğan Barutçu, Türkiye’nin ismini Avrupa’nın en düzgün 16 ekibi arasına yazdırdı. eEURO 2020 Play-Off Kümesi’nde İspanya ve Danimarka’nın akabinde üçüncü olan Türkiye, eEURO 2020 şampiyonasına iştirak hakkı kazandı. Şampiyonada Türkiye, B kümesinde Danimarka, Sırbistan ve İtalya ile eşleşti. Gruplarında birinci 2 sırayı alan ekipler, çeyrek finale yükselecek. eEURO 2020’de Türkiye’nin yanı sıra İtalya, Sırbistan, Romanya, Bosna Hersek, Yunanistan, İsrail, Lüksemburg, Hollanda, Almanya, Fransa, İspanya, Danimarka, Karadağ, Avusturya ve Hırvatistan savaş edecek.

Kaynak: Milliyet

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.