Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Unc0ver 5.0 Jailbreak, Birinci Güncellemesini Aldı

0 21

iPhone'larda kullanılan iOS işletim sisteminin kırılması, telefonun tüm özelliklerinin denetlenip, özelleştirilebilmesine yardımcı oluyor. “Jailbreak” olarak isimlendirilen bu süreç, kullanıcılardan da büyük ilgi görüyor.

Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız bir haberimizde ise iOS 11 ve üzeri tüm sürümlerde kullanılabilen bir jailbreak yayınlandığından bahsetmiştik. Dün ise Unc0ver 5.0 isimli bu jailbreakin birinci kararlı sürümü yayınlandı.

iOS 11 ve üzeri tüm iOS sürümlerinin zincirlerini kıran jailbreak: Unc0ver 5.0

Sahih kullanıldığı takdirde iPhone'lara hem çok kıymetli yenilikler kazandıran hem de telefonun performansını artıran Unc0ver 5.0, yayınlandıktan neredeyse 24 saat sonra “5.0.1” kodlu yeni bir güncelleme aldı. Bu güncelleme ile jailbreak, kullanıcılar için sistem ve uygulamalar için güvenliği en üst seviyede tutarken pratiklere sınırsız depolama erişimi verebilme imkanı bulunuyor. Ayrıyeten güncellemeyle jailbreakin kararlılığı artırılıyor ve bilinen kimi dertler da gideriliyor.

iOS sürümünüz 11 ve üzeriyse Unc0ver 5.0, sizin için de yeterli bir tercih olabilir. Üstelik kısa müddet evvel yayınlanan Unc0ver 5.0.1 güncellemesi, geliştiricilerin bu jailbreaki kendi haline bırakmayacağını gösteriyor. Bununla birlikte jailbreak sürecinin telefonunuzu siber hücumlara karşı daha savunmasız kılacağını da aslı unutmamanız gerekiyor.

iOS 11 ve üzeri tüm iOS sürümlerinde çalışan Unc0ver 5.0'ı indirmek isterseniz burada bulunan ilişkiyi kullanabilirsiniz. Geliştirici ekibin 24 saat içerisinde yayınladığı Unc0ver 5.0.1 güncellemesine erişmek içinse burada bulunan ilişkiyi kullanabilirsiniz. Son olarak, jailbreakin riskli bir süreç olduğunu ve aşamaları gerçek yapmadığınız takdirde büyük meselelerle karşılaşabileceğinizi hatırlatalım.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.