Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Unreal Engine 5 Çalıştırmak İçin Gereken PC Donanımları

0 21

Sony ve Epic Games dün, Unreal Engine 5’in tanıtımı için oyun motorunun PlayStation 5’te çalışan 9 dakikalık bir medyasını yayınlamıştı. Yayınlanan görüntünün akabinde Epic Games cephesinden Unreal Engine 5 hakkında açıklamalar gelmeye devam ediyor. 

Unreal Engine 5’le ilgili açıklama yapan Epic Games CEO’su Tim Sweeney, PlayStation 5’in SSD’sinin, Unreal Engine 5 kullanılarak etkileyici dünyalar yaratılmasının en kıymetli etkenlerinden biri olduğunu açıkladı. 

Sweeney’in bu açıklaması, PlayStation'daki Unreal Engine 5 demosunun PC'lerde çalışmayacağı formunda yorumlandı. Gelgelelim Tim Sweeney yeni bir açıklama yaparak, oyun motorunun demosunun bilgisayarlarda çalışması için gereken konfigürasyonları açıkladı.

Tim Sweeney yaptığı açıklamada Unreal Engine 5’i çalıştırmak için Nvidia’nın amiral gemisi ekran kartı olan 2080Ti’ın koşul olmadığı belirtildi. Sweeney, Nvidia RTX 2070’in dahi Unreal Engine 5’in teknik demosunu hayli düzgün bir performansla çalıştıracağını söyledi. Epic Games CEO’su, üstün performans elde etmek ve demonun ayrıntılarını görmek için SSD yahut NVMe’nin kullanılması gerektiğini de söyledi. 

Bu açıklama standart sabit sürücüler olan HDD’lerin demoyu çalıştırmayacağı mealine gelmiyor. Sweeney, HDD’li bir sistemle demonun çalıştırılabileceğini, lakin imgelerin SSD’li bir sistemde olduğu kadar ayrıntılı olmayacağını söyledi.

Epic Games, tıpkı vakitte dün yayınlanan PlayStation 5 görüntüsünün detaylarını da paylaştı. Unreal Engine’nin PS5’teki performansını gösteren görüntünün 30FPS’de ve 1440p (2K) dinamik çözünürlükte çalıştığı doğrulandı.

Epic Games, Unreal Engine 5’i tüm yeni nesil platformlar ve bilgisayarlar için optimize edecek. Bu da yeni platformlarda çalışan oyunların neredeyse bütün platformlarda tıpkı ayrıntılara sahip formda görülmesini sağlayacaktır. 

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.