Makalecin - Güncel Blog Yazıları

VALORANT, Avrupa’da Bakıma Alınmak İçin Kapatıldı

0 18

Riot Games’in yeni FPS oyunu VALORANT’ı yerküre genelinde tüm oyuncular için yayınladığını sizlere aktarmıştık lakin oyunun çıkışının üstünden şimdi saatler geçmiş olsa da oyun, Avrupa’da bakıma alınmak için kapatıldı.

Oyunun epeyce tanınan olacağı kestirim ediliyordu ki yaşanan bu çökme de oyunun Avrupa’da daha çıkar çıkmaz tanınan olduğunu kanıtlamış oldu. Avrupa’da oyuncular birtakım stabilizasyon dertleriyle müsabakaya başlayınca Riot Games, 'acil durum bakımı' için oyunu kapatmak durumunda kaldı. Oyunu açmak isteyen oyuncular ise 'kod 59' günahıyla karşılaştı.

Riot Games, VALORANT’ı Avrupa’da bakıma aldı:

“Şu an, oyuncuların karşılaştığı stabilizasyon problemini çözmek için Avrupa’da acil durum bakımındayız. Sorunun bir saat içerisinde çözülmesini umut ediyoruz.”

Oyuncuların karşılaştığı cürüm kodu, sorunun düzeltilmesi için oyun hesabının yine başlatılması gerektiğine dair bir ikaz verse de Riot Games, sunucuları tekrar çevrimiçi hâle getirene kadar bu prosedür pek işe yaramayacaktır.

Riot Games, oyunun bakıma alınmasının sebebinin, oyuncuların gün boyunca karşılaştığı stabilizasyon dertleri olduğunu lisana getirdi. Oyuncular, gün boyunca oyuna girerken problemler yaşadılar, eşleşmelere girebilmek için uzun süre beklediler ve birtakım oyuncular da hâlihazırda oyundayken aniden ana menüye atıldılar.

Bu sıkıntıyla yalnızca Avrupa’daki oyuncular da karşılaşmadı, ayrıyeten Kuzey Amerika’da ve Brezilya’da da tıpkı saatler içerisinde benzeri sıkıntılarla karşılaşıldı lakin oyun, şu an için bu yerlerde çevrimiçi durumda. Bilhassa oynaması fiyatsız oyunların birinci günlerinde bu türlü sorunlarla karşılaşması oldukça alışılagelmiş. Bir anda milyonlarca insan oyunu oynamak istiyor ve sunucular bu türlü bir sıkıntıyla baş edemiyor.

Natürel Riot Games’in League of Legends üzere her ay milyonlarca oyuncuya erişen bir oyuna da sahip olduğunu düşünürsek stüdyo, bu sorunun altından epey kolay bir formda kalkacaktır. Evet, siz VALORANT’ta emsal bir meseleyle karşılaştınız mı?

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.