Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Valorant, Hile Kullanan Binlerce Oyuncuyu Banladı

0 20

Riot Games, bilhassa yeni oyunu Valorant’ta hile yapanlara karşı çok önemli reaksiyonlar gösteriyor. Şu sıralar gizli betada olmasına karşın çok çokça konuşulmaya devam eden oyun, içerisinde hile yapanları engellemek için “Vanguard” isimli bir yazılımla geliyor. Bu yazılım olmadan oyunun açılmasına müsaade vermeyen Riot, bu sayede hile yapan bireyleri fark edebiliyor. 

Şirket, yaptığı son açıklamada, Vanguard’ın örtük beta vadesince 8873 hileciyi banladığını duyurdu. Riot Games’in hile tedbire yazılımının gerisindeki mühendis olan Philip Koskinas tarafından yapılan duyurunun akabinde, pek çok oyuncu sebepsiz yana banlandığını söyledi.

Vanguard’ın bir kimseyi banlamadan evvel dikkate aldığı hususlar henüz bilinmiyor, ama son kademe katı bir sistemle geldiğini söyleyebiliriz. Koskinas ve ekibi, Valorant için geliştirilen yeni hile yazılımlarını tespit etmek için hile paylaşımı yapan siteleri mütemadi takip ettiklerini duyurdu. 

Riot Games, hileye müsaade vermiyor

League of Legends ile ismini duyurmuş Riot Games, evvelki oyunlarında olduğu üzere FPS oyunu Valorant’ta da hile konusuna büyük ehemmiyet gösteriyor. Şirket, şimdi gizli betada olmasına karşın yalnızca rekabetçi maçlarda değil sıradan oyunlarda da tüm hile kullanan oyuncuları banlıyor. 

Oyunda hileler devam ediyor

Koskinas ve ekibinin eforlarına karşın, oyunculara nazaran Valorant’ta hala çok sayıda hileli oyuncu bulunuyor. Riot Games’in bu kadar sert bir siyaset izlemesinin arkasında da bu mevzunun olduğu düşünülüyor. Şimdi saklı betadayken hilecilerin önüne geçip yıldırmayı hedefleyen şirket, bu sayede League of Legends üzere sağlam bir e-spor oyunu sunmak istiyor. 

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.