Makalecin - Güncel Blog Yazıları

VALORANT’a Yakında Vefat Maçı Modu Gelebilir

0 17

League of Legends’ın geliştiricisi Riot Games, geçtiğimiz günlerde yeni FPS oyunu VALORANT’ın gizli beta sürecini sonlandırarak tüm oyunculara açmıştı. Oyun, kısa müddet içerisinde milyonlarca oyuncu tarafından oynanmaya başladı. VALORANT daha yeni çıkmış olsa da Riot, oyunun geleceği hakkında ufak bir ipucu verdi.

Günümüzde çevrimiçi olan birçok FPS oyununda oyuncuların birbirlerini öldürerek ekipçe en yüksek skor elde etmeye çalıştıkları mevt maçı bulunuyor. VALORANT’ı oynamaya başlayan oyuncularsa bu mod olmadığından ötürü devir vakit eksiklik hissediyorlar. İşte o eksikliği hissedenlere VALORANT ekibinden cevap geldi.

Irtihal maçı modu gelecek:

Oyuna yeni gelen Spike’a Hamle oyun moduyla ilgili bir yazı yayınlayan VALORANT ekibi, ilerleyen vakitlerde oyuna irtihal maçı modunun geleceğine dair ipuçları verdi. Ekip, oyunculardan irtihal maçı moduna dair birçok istek aldıklarını belirtti. Bununla birlikte bu mod için gerekli olan teknolojiyi geliştirmeye başladıklarını da ekledi. Lakin ekip, oyun modu için rastgele bir tarih veremeyeceklerini de söz etti.

Oyuna gelecek yeniliklerden bahseden VALORANT ekibi, eklenecek oyun modlarının sadece bununla da sonlu kalmayacağını söyledi. Ekip, daha birçok oyun modunun prototip aşamasında olduğunu belirtti. Ayrıyeten oyuncuların oyunda görmek istedikleri oyun modlarını kendilerine rastgele bir platform üzerinden de belirtmelerini rica etti.

VALORANT ekibinin yaptığı açıklama bir de yeni eklenen Spike’a Hamle modunun geleceğinden bahsedildi. Bu oyun modunun klasik oyun moduna nazaran daha kısa sürdüğünü belirten ekip, maatteessüf oyun modunu sevenleri üzecek bir haber verdi. Ekip, Spike’a Hamle oyun modunun şu anlık sadece betada bulunacak bir mod olduğunu düşündüklerini belirtti.

VALORANT ekibi, paylaştıkları metinde oyunun daima evrilecek modlara sahip bir ekosisteme sahip olacağını beklediklerini söyledi. Ekip, oyuncuların uzun mühlet oynayabilecekleri kalıcı oyun modlarıyla birlikte mütemadi değişen özgün modlar ve velev biraz ‘manyak’ olacak ve sırf belli başlı bir mühlet oynanabilecek modlar istediklerini de ekledi.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.