Makalecin - Güncel Blog Yazıları

VALORANT’ın İzleyici Sayısı Beklenenin Altında Kaldı

0 11

Riot Games’in elinden çıkan VALORANT, yayınlanır yayınlanmaz büyük bir ilgiyle karşılanmış ve oyunun Avrupa sunucuları bakıma alınmak zorunda kalınmıştı. Biz de PC’nizde oynayıp oynamayacağınızı denetim edebilmeniz için sistem gereksinimlerini sizlerle paylaşmıştık. Ayrıyeten oyunu oynayanların faydalanabileceği VALORANT’taki en uygun silahları da sizlere aktarmıştık.

Günümüzün en tanınan MOBA oyunlarından bir tanesi olan League of Legends’ı da geliştiren Riot Games, oyunun örtük betasında büyük bir ilgiyle karşılaşmıştı. Başkaca şirket, oyunun örtük beta anahtarını Twitch üzerinden izleyenlere vermesi, şimdi betanın birinci haftasında rekor izleyici sayılarına ulaşmasını sağlamıştı.

VALORANT’a olan ilgi azaldı:

Oyunun beta periyodunda ve çıkışından acilen sonra karılaştığı ağır ilgi giderek azalmışa benziyor. Doğal gizli beta periyodunda salgın sürecinin yanı sıra Riot Games ve Twitch’in akıllıca geliştirdiği çıkış stratejisinin tesiri büyüktü. Oyuna hâlâ bir ilgi olsa da oyun, yayınlanmadan evvel gördüğü ilgiye de şimdi ulaşabilmiş değil.

Oyunla ilgili en büyük endişeyse VALORANT’ın geçtiğimiz hafta en çok izlenen birinci 5 oyun arasına girememiş olması. Natürel oyunun izleyici sayısının örtülü beta periyoduna nazaran düşmesi olağan lakin düşüşün bu kadar sert olması beklenmiyordu. Yerküre genelinde büyük yayıncıların birden fazla oyunu oynamaya devam etse de oyuna duyulan heyecan biraz azalmış gibi görünüyor. Oyun, aslında kendi hayran kitlesine ulaşmayı başlamış durumda fakat bu kitle beklendiği kadar geniş değil.

Natürel bunun Riot Games üzere büyük bir stüdyoyu ve onun elinden çıkan VALORANT üzere bir oyunu endişelendirmesi pek mümkün değil. Oyuna yeni haritalar ve yeni ajanlar eklendikçe izleyici sayısı da artacaktır. Siz de oyunu oynamayı tercih edenlerdenseniz sizin için hazırladığımız VALORANT’ta kullanabileceğini 12 şahane taktiğe göz atabilirsiniz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.