Makalecin - Güncel Blog Yazıları

VALORANT’ın Metacritic Sahifesi Bed Tahlillerle Bombalandı

0 14

Yerkürenin en tanınan MOBA oyunlarından bir tanesi olan League of Legends’ın geliştirici stüdyosu Riot Games’in elinden çıkan VALORANT, geçtiğimiz gün oyunculara sunuldu. Counter-Strike: Küresel Offensive ve Overwatch karışımı bir oynanış sunan bu nişancı oyunu, çıkar çıkmaz hayli büyük bir ilgiyle karşılandı.

Gördüğü büyük ilgi sebebiyle sunucu problemleri yaşayan oyun, Metacritic’te de birinci notlarını almaya başladı. Şu an eleştirmenler tarafında yalnızca bir Fransız sitesi tarafından oylanan ve 80 puan alan VALORANT, oyuncu puanları kısmında tabiri caizse konumdan mekana vuruluyor.

VALORANT’ın Metacritic oyuncu puanı 10 üzerinden 4,6:

Metacritic kullanıcı puanı 4,6/10 olan oyun; 51 müspet, 13 karışık ve 121 olumsuz tefsir aldı. Forbes’ta mekan alan habere göre oyuna gelen olumsuz tahlillerde kullanıcıların lisana getirdiği şikâyetler; grafikler, teknik performans ve berbat anti hile yazılımı etrafında ağırlaştı. Oyunun beta sürecinde aldığı olumlu yorumlarsa makûs puanı düzeltmeye yetmedi.

Oyunun negatif tahlillerine bakıldığında oyun, Counter-Strike: Küresel Offensive oyuncuları tarafından amaç alınmışa benziyor. Olumsuz icmaller arasında VALORANT’ın Counter-Strike: Küresel Offensive klonu olduğunu söz eden birçok kişi bulunuyor.

Riot Games’in elinden çıkan bu FPS oyunu için her şeyin daha yeni başladığını söyleyebiliriz. E-spora odaklanan rastgele bir oyunun yerli mekanına oturabilmesi için yıllar geçmesi gerekiyor. Yani oyunun tam olarak nasıl bir performans sergileyeceğini görebilmek için biraz daha devir geçmesi gerek.

Pekala, siz VALORANT hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce oyun bu kadar düşük puanı hak ediyor muydu? İlerleyen devirlerde puanını tekrar yükseltebilir mi? Oyun hakkındaki fikirlerinizi tahliller kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.