Makalecin - Güncel Blog Yazıları

VALORANT’ın Örtük Betadaki Günlük Oyuncu Sayısı Açıklandı

0 12

Şimdiye dek daima League of Legends ile ismini duyduğumuz Riot Games, son vakitlerde daha fazla yeni FPS oyunu VALORANT ile isminden kelam ettirir oldu. Geçtiğimiz nisan ayında örtük beta olarak erişime açılan ve kısa müddette milyonlarca oyuncu sayısına ulaşan Riot Games imzalı FPS oyunu VALORANT, şimdi beta aşamasında olmasına karşın pek çok muvaffakiyete imza attı.

Bu başarılardan biriyse oyunun örtük beta vadesince ulaştığı günlük oyuncu sayıları oldu. Bu noktada Riot Games, VALORANT'ın örtülü betada kaldığı mühlet boyunca günde 3 milyona yakın oyuncu tarafından oynandığını argüman ediyor. Bu da şimdi tam sürümü gelmemiş bir oyun için epey büyük bir muvaffakiyet.

VALORANT, yayın platformlarında da doruktaydı:

Örtülü beta süreci dün sona eren VALORANT, görüntü oyunu odaklı canlı yayın platformu Twitch’in de tepesine oturdu. Erişime açık olduğu müddet boyunca yekunda 470 milyon saat izlenen VALORANT içerikli yayınlar, platformdaki en başarılı günündeyse 1 milyon 700 bin kişi tarafından eş devirli olarak izlendi.

VALORANT'ın FPS oyunları kolundaki en büyük rakiplerinden olan CS: GO, çok daha yaşlı olmasına karşın son devirlerde popülerliğini bir oldukça artıran oyunlardan biri. Geçtiğimiz mart ayında, piyasaya sürülmesinden tam 8 sene sonra anlık oyuncu sayısında rekor kırarak tıpkı anda 1 milyon kişi tarafından oynanan oyun, Dota 2 ile birlikte Steam’in tepesinde nokta alıyor.

VALORANT'ın saklı beta sürecinin dün sona erdiğini söylemiştik fakat oyunun geri dönmesi için çok çokça beklememize gerek yok. Riot Games, VALORANT'ın tam sürümünün yeni bir mod, yeni ajan ve yeni bir haritayla birlikte 4 Haziran’da geri döneceğini söylüyor.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.