Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Valorant’ın Resmi Lansmanına Sayılı Günler Kaldı

0 22

Yapımcı Anna Donlon’ın oyun ile ilgili attığı tweet, oyuncuları sevindirdi. Donlon, oyuncuların fark ettikleri isabet kaydı gecikmeleri, kullanışsız kan ve kararsız FPS sorunları gibi oyun içi yanlışların düzeltildiğini bildirdi. Tek sorun ise, oyuncuların bu düzeltmelere oyunun resmi lansmanına kadar erişemeyecek olmaları, bu yüzden sunucuları kapanıncaya kadar beta'yı indirmeyi düşünmeyen oyuncular biraz daha sıkıntıyla uğraşmak zorunda kalacaklar üzere görünüyor.

Oyunun lansman tarihi olan 2 Haziran'da yama notlarının tam listesi de bildirilecek. Valorant’ın saklı beta sürümü 28 Mayıs'ta sona eriyor, lakin saklı beta oyuncu kartından kazanılan mükafatlar ve Valorant mağazası için satın alınmış olan nakit, harcanıp harcanmadığına bakılmaksızın tasarrufa devam edecek. Daha da güzeli, oyun içi nakit paranız yüzde 20 bonus alacak, bu nedenle 1.000 Valorant puanı satın aldıysanız ve harcadıysanız, 2 Haziran’dan sonra 1.200 Valorant puanınız olacak.

Birden fazla memleket 2 Haziran'da Valorant’a erişebilecek olsa da, Hindistan, Orta Şark, Vietnam ve gayrı birkaç yer biraz daha uzun müddet beklemek zorunda kalacak.

Riot Games hilecilere savaş açtı

Riot Games, münhasıran yeni oyunu Valorant’ta hile yapanlara karşı çok önemli yansılar gösteriyor. Şu sıralar örtülü betada olmasına karşın çok ziyade konuşulmaya devam eden oyun, içerisinde hile yapanları engellemek için “Vanguard” isimli bir yazılımla geliyor. Bu yazılım olmadan oyunun açılmasına müsaade vermeyen Riot, bu sayede hile yapan şahısları fark edebiliyor.

Şirket, yaptığı son açıklamada, Vanguard’ın gizli beta müddetince 8873 hileciyi banladığını duyurdu. Riot Games’in hile tedbire yazılımının gerisindeki mühendis olan Philip Koskinas tarafından yapılan duyurunun akabinde, pek çok oyuncu sebepsiz noktaya banlandığını söyledi.

Vanguard’ın bir kimseyi banlamadan evvel dikkate aldığı hususlar şimdi bilinmiyor, lakin son radde katı bir sistemle geldiğini söyleyebiliriz. Koskinas ve ekibi, Valorant için geliştirilen yeni hile yazılımlarını tespit etmek için hile paylaşımı yapan siteleri daima takip ettiklerini duyurdu.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.