Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Valorant’ta Standart Maçlar İçin Kill Rekoru Kırıldı

0 10

Riot Games'in rekabetçi 1. şahıs nişancı oyunu Valorant, şu anda saklı beta sürecinde ve 2 Haziran'da tam sürüm olarak yayınlanacak. Haftalar içinde geniş bir oyuncu kitlesine ulaşan Valorant'ta, gizli betanın son haftasında yeni bir kill rekoru kırıldı.

Bir Valorant oyuncusu tek bir maçta 73 kill almayı başararak yeni rekoru için çıtayı ulaşılması güç bir noktaya bıraktı. 'lunviu' isimli oyuncu, son devirlerde kendisine nazaran çok daha düşük MMR'a (Eşleştirme Oranı) sahip oyuncularla eşleştiklerini açıklasa da rekorun büyük bir muvaffakiyet olduğu yadsınamaz.

Valorant'ta kill rekoru kıran oyuncu MMR farkından yararlandı

Rekoru kıran oyuncu, kademeli maçlarda haftalarca oynadıktan sonra yüksek öldürme(kill) sayılarına ulaşmaya başladı. Dereceli oyunlarda oynadığı vade boyunca Demir 1'den Altın 1'e tırmandı ve bu yükseliş fazlasıyla zaman ve özveri gerektiriyordu. Başkaca bu mühlet zarfında becerilerini geliştirdi ve devirle kademeli olmayan oyunlardaki performansından çok daha güzel bir noktaya ulaştı.

Sonuç olarak lunviu'nun aşamalı ve noktasız maçları arasındaki MMR farkı kıymetli ölçüde açıldı. Bu, dereceli olmayan maçlarda daha az yetenekli oyuncularla eşleştirileceği mealine geliyordu. O denli de oldu, rakip takımın yüksek yetenekli oyuncuya karşı hiç umudu yoktu ve aradaki fark her cinste daha da açılıyordu.

Rakip oyuncular mücadeleyi sürdürdüler ve maçı son çeşide kadar getirdiler. Bu, rekora gerçek ilerleyen lunviu'ya daha çokça devir verdi ve maçı 73 kill ile bitirmesini sağladı. Rekorun akabinde oyuncular, oyunlar arasındaki MMR farkının haksız yarışmaya yol açtığını öne sürdüler.

Aşamalı oyunlara tartı veren oyuncular kademesiz oyunlarda düşük seviyedeki rakiplerine basitçe üstünlük kurabiliyor. Bu nedenle oyundaki beceri odaklı kill rekoru için derecel maçlarda alınan kill rekorlarına odaklanmak daha hakikat olacaktır.

Valorant'ta 73 kill ile rekorun kırıldığı medya:

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.