Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Valve, Oyuncuları Artifact Beta 2.0’a Davet Ediyor

0 29

Valve tarafından geliştirilen ve yayınlanan dijital koleksiyon kart oyunu Artifact’ın Beta 2.0 versiyonu ahir yayınlandı. Şirket dün yaptığı bir açıklamayla Artifact Beta 2.0 için bir kayıt sahifesi yayınladı ve yepyeni oyunun oyuncuları öncelikli olmak üzere herkesin kayıt yaptırabileceğini söyledi. Şirketin paylaşımına yapılan etkileşimden, yine tasarlanan versiyona göz atmak isteyen oyun meraklılarının çok sayıda olduğu da anlaşılmış oldu.

Valve, Artifact oyununu birinci kez 28 Kasım 2018 yılında yayınlamış ve oyun kendi içinde bir hayran kitlesi kazanmış olsa da genel manada oyun tutkunlarının beklentilerini çok çokça karşılayamamış ve bu durum oyunun benimsenmemesine ve münasebetiyle zayıf satışlara sebep olmuştu. İş bu türlü olunca şirket oyunu güncellemeye devam etmek alanına tasarım, oyun deneyimi üzere mevzuları tekrar gözden geçirmek için oyunu külliyen durdurmaya karar vermişti.

Prodüksiyon aşaması devam ederken kişilerin iştiraki değerli hale geldi:

Bir mühlet sessiz kalan Valve, aldığı bu geri dönüşlerin akabinde oyuna büyük revizyon getireceğini söyleyerek 2.0 versiyonu için çalışmalara başladığını bildirmişti. Şirket ahir bir açıklama yaparak oyunun imalat aşaması devam ederken oyuncuları kademeli olarak oyuna katmak istediklerini söyledi. Yukarıda bahsettiğimiz üzere orjinal oyunun oyuncuları betaya katılmak için öncelik kazanacak gelgelelim şirket olabildiğince çokça kişinin bu deneyimi yaşamasını istiyor.

Oyuncularla ortak bir çalışma yapmak isteyen Valve, bu sayede oyunun içindeki pek çok farklı mekanizmayı da test etmeyi hedefliyor. Şirketin tamamlanmış oyunu ne hengam yayınlayacağı şu an için şimdi belirsizliğini korusa da her şeyin planlandığı üzere gitmesi durumunda bu şahsi deneme ve geliştirme aşaması bittiğinde yeni oyunun da derhal görüleceği konuşuluyor. Değişik bir yolla amaç kitlesinden yardım almayı seçen şirket bakalım bu mevzuda ne kadar başarılı olacak.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.