Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Vivo X50 Pro, Micro Cloud Gimbal Teknolojisiyle Gelecek

0 8

Vivo'nun piyasaya süreceği yeni telefon olan Vivo X50 Pro ile ilgili yeni gelişmeler ortaya çıkmaya devam ediyor. Günümüz profesyonel çekim ve kamera yerküresinde imaj sabitleme için faal olarak kullanılan gimbal teknolojisi, bu sefer bir akıllı telefonla bir araya geliyor. Vivo'nun geçtiğimiz günlerde açıkladığı Micro Cloud Gimbal kamera sistemiyle videolar, güya harici bir sabitleyici cihaz kullanıyormuş üzere sabit bir biçimde çekilebilecek.

Bu Micro Cloud Gimbal teknolojisi, temel olarak OIS sistemle telefonların kullandığı X ve Y eksenli sabitleme sürecini, 3'er aşamalık açılarla çeşitli taraflarda karşıt çevirerek gerçek kameralarda IBIS sabitleme teknolojisi formunda kullanılan bir sabitleme sistemi oluşturuyor. 

Vivo X50 Pro'nun tanıtım medyası:

Optik eksenlerin düzenlenmesi ve ekstra elektronik bir sabitleyici eklemesiyle bu EIS tipi kamera sistemi, X ve Y eksenlerini muhtemel eksen etrafında sağa, sola kayma ve telefonun haddinden fazla seviyede yalpalanması hâlinde, manzaradaki sarsılma meselelerinin üstesinden başarılı bir halde gelecek üzere görünüyor. Başkaca yayınlanan bir gayri görüntüde, OIS teknolojili bir akıllı telefon ile Vivo'nun yeni teknolojisi Micro Cloud Gimbal'ın karşılaştırması bulunuyor.

Bu medyada soldaki imaj OIS sistemli bir telefon ile çekilirken sağ taraftaki imajsa Micro Cloud Gimbal teknolojisiyle çekiliyor. Her ne kadar Vivo, bu gelişmiş seviyedeki teknolojiyi 4,5 milimetrelik bir kamera modülünün içine sıkıştırabilmiş olsa da Vivo X50 Pro tekrar de standart akıllı telefonlardan daha büyük bir kamera modülüne sahip olacak ve başkaca misal özellikli akıllı telefonlardan daha yüksek bir fiyatla gelecek. Vivo X50 Pro, Vivo'nun belirttiği biçimde muteber bir sarsıntı önleyici teknolojiye ve âlâ bir düşük ışık performansına sahipse cihazın yüksek fiyat etiketini hak edeceği düşünülüyor.

Vivo X50 Pro, 1 Haziran tarihinde Çin'de tanıtılacak. Bu sayede gerçek vakitli testler yapılarak telefonun sav ettiği özelliklerin akıllıca olup olmadığı kullanıcılar tarafından anlaşılabilecek. Telefonun hangi memleketlerde satışa çıkacağına dair bir haberse şimdi bulunmuyor.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.