Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Vivo, X50 Serisiyle Yerküreye Açılmaya Hazırlanıyor

0 13

Akıllı telefon sanayisinde kısa müddette değerli bir konuma gelmeyi başaran Vivo, yeni serisiyle haziran ayına damga vurmayı planlıyor. Vivo'nun X50 olarak isimlendirdiği seri 1 Haziran'da tanıtılacak. Şirket, geçtiğimiz sene Vivo X30 serisini piyasaya sürerek birçok kullanıcıdan övgü almıştı. X30 sadece lokal market olan Çin'de piyasaya sürülmüştü, ama X50'nin ise küresel bir satış ağı olması bekleniyor. 

Haziranda tanıtılacak seri hakkında bildiklerimiz şimdilik hudutlu durumda. Render manzaraları sayesinde telefonların dizaynını inceleme fırsatımız oldu. Bunun dışında birtakım özellikleri de ortaya çıkan cihazların, OPPO Reno 4 serisine karşı güçlü bir rakip olmaları bekleniyor. Şimdilik hakkında az malumat sahibi olduğumuz cihazlar, Vivo'nun Premium orta seviye telefon segmentine süratli bir giriş yapacağını işaret ediyor.

X50 serisinde 2 munfasıl cihaz bulunuyor:

Vivo'nun tanıtmaya hazırlandığı bu seri şimdilik 2 münferit cihazdan oluşuyor. Vivo X50 ve Vivo X50 Pro olarak isimlendirilen cihazlar, birinci bakışta birbirlerini andırsalar da aralarında kimi farklılıklar mevcut. X50'nin taşıdığı özellikler halâ gizemlerini müdafaaya devam etseler de, X50 Pro için birebir şeyi söyleyemeyiz. Gelin Pro'nun ortaya çıkan özelliklerine bir göz gezdirelim.

X50 Pro, Snapdragon 765G tarafından güçlendiriliyor:

X50 Pro, 8 çekirdekli Snapdragon 765G işlemci tarafından güçlendiriliyor. RAM ve depolama hakkında şimdi haber sahibi olmadığımız cihaz, dörtlü kamera heyetimi bünyesinde barındırıyor. 48 MP Sony IMX59 ana kamera olarak işlev görürken, Samsung S5K3L6 portre merceği, 8 MP Hynix Hi846 ultra genişlik merceği, 13 MP OmniVision OV08A10 telefoto merceği bu ana kameraya eşlik ediyor.

Cihazın ön kamerasıysa 32 MP olarak belirlenmiş. Sol üst bucağa konumlandırılan bu ön kamera, ekranda bir deliğin açılmasına yol açmış. 4.315 mAh'lik nispeten büyük bataryası X50 Pro'nun uzun şarj ömürleri sunmasını sağlayacakmış üzere gözüküyor. Epey büyük olan bu bataryaya, 33 W'lık süratli şarj da eşlik ediyor. Cihaz hakkında yeni haberler ortaya çıktığında sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.