Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Warhammer 40.000in Yeni Sürümü Yakında Geliyor

0 17

Warhammer cihanını pek çok kişi bilgisayar oyunlarından tanıyor olsa da Warhammer 40.000, kendi kitapları ve farklı yayınları olan bir masaüstü minyatür oyunu olarak hayatımıza girmiştir. Aradan geçen uzun yıllar içerisinde Warhammer cihanı iki farklı kısma ayrılmıştır: Space Marine’ler ve envaiçeşit uzaylının olduğu taktik oyunu Warhammer 40.000 ve Ortaçağ temalı, büyünün de nokta aldığı Warhammer Fantasy

Warhammer 40.000 evreni sıklıkla yenilendiğini görüyoruz. Aslında bu oyunun içeriği daima olarak yenileniyor ve oyunun metası değişiyor. Oyuna sık sık yayınlanan ordu kitapları küçük güncellemeler hizmeti görüyor. Onun dışında bir de oyunun hayli değiştiği versiyon değişiklikleri var. Oyun artık dokuzuncu versiyona geçiyor.

Games Workshop’tan heyecan verici tanıtım görüntüsü

Games Workshop, yeni sürüm için tüyleri diken diken eden bir tanıtım medyası yayınladı. Medyada gördüğüm şeyler, oyunun hayranlarına değerli iletiler veriyor. Bunlardan birincisi, chainsword isimli elektrikli testere gibisi kılıçların Assault Intercessor ile geri dönüyor olması. Ayrıyeten fragmanda gördüğümüz iskeletli kalkana sahip karakter de oyuna eklenecek.

Yeni tanıtım sinemasında, bayan karakterlerden oluşan Sisters of Battle’ı da görüyoruz. Muhtemelen yeni devirde bu ordu daha kıymetli roller oynayacak. Yeni sürüm, Warhammer 40.000 romanları ile de entegrasyonlu biçimde ilerleyecek. 

Warhammer pratiği geliyor

Games Workshop başkaca Warhammer 40.000 için tamamlayıcı bir mobil pratik geliştireceğini de açıkladı. Oyuncuların ordularını ve kuralları takip edecek bir tatbik yapılması için Warhammer severler uzun vadedir firmadan isteklerde bulunuyordu. Games Workshop bu isteğe yanıt verecek.

Warhammer 40.000’in masaüstü minyatür oyunlarında ordularınızı malûm puan sonlarına nazaran oluşturmanız gerekir. Bu ordulardaki her asker ve onlara verdiğiniz her geliştirme bir puan bedeline sahiptir. Ek olarak ünitelerin kümelerine nazaran puan sınırlamaları da olabiliyor. Bunların takibini yapacak bir pratik hayli tanınan olacaktır.

Yeni Warhammer 40.000 hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Minyatür oyunlarına ilginiz var mı? Yoksa bu kainatla sadece bilgisayar ekranlarından mı ilgileniyorsunuz?

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.