Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Web sitenizdeki görselleri ve medyaları image4io ile yönetin

0 30

Kaliteli görsel ve medyalar ile müşteri odağını toplamak temel gayelerden biridir. Münhasıran dijitalleşme süreçlerinde web sitesi ve mobil pratiklere ağır yönelim kelam bahsidir. Bu nedenle işletmeler hazırladıkları görsel ve medyaları elverişli platformlarda sunup azami verim almaya çaba gösterirler. Gelgelelim genel görülen sorun bu görsel ve görüntülerin optimize edilmeden tutarlı format ile kullanılmaması nedeniyle ziyaretçiye sunulan kalitesiz içerik ve sahifelerin uzun periyodik yüklenme mühleti olarak önümüze çıkıyor.

İşte bu noktada işinizi kolaylaştıracak yerli teşebbüs image4io sizin için makul tahlili sunuyor. image4io; web sitesindeki görselleri optimize ederek, CDN(Content Delivery Network) teknolojisiyle medya ve görsellerin dağıtımını yapmakla birlikte, içeriklerin depolama idaresinin yapılmasını sağlayan bir tahlildir. Tek bir platform üzerinde uçtan uca tahlil ile görsel ve görüntüleriniz kolaylıkla yönetebilirsiniz.

Akıllı optimizasyon

image4io’nun sunduğu en değerli özelliklerden bir tanesi akıllı optimizasyondur. Bu optimizasyon ile web sitenizi ziyaret eden ziyaretçinin hangi arama motorundan geldiği tespit edilerek en süratli formda ulaşabileceği görsel formatı kendisine sunulur. Örnek vermek gerekirse, sisteme JPEG formatında yüklediğiniz bir fotoğraf Google arama motoru ile gelen bir ziyaretçiye otomatik olarak dönüştürülüp WEBP formatında sunulur. Zira Google WEBP formatında daha üstün performans göstermektedir. Sonunda sitenizi ziyaret eden kullanıcı görselin yüklenmesi için beklemek zorunda kalmaz.

Web sitesi yüklenme suratının kıymeti

Günümüzde artan dijitalleşme ile bir arada artık milisaniyeler bile çok kritik değere sahiptir. Bu hususun kıymetini aşağıdaki istatistiklerden daha âlâ anlayabiliriz.

· Google raporlarına nazaran 3 saniyeden daha uzun müddette yüklenen web sitesini ziyaret eden ziyaretçilerin %53 siteyi derhal terk etmektedir.

· Sahife yükleme vadesindeki her 0,1 saniyelik gecikme % 1 nispetinde gelir kaybına neden olur.

· Yükleme vadesindeki 100 milisaniyelik gecikme, dönüşüm oranının(conversion rate) % 7 nispetinde düşmesine neden olur.

· Web sitesi ziyaretçilerinin %70’i web sitesi yüklenme suratının satın alma davranışını direkt olarak etkilediğini lisana getirmiştir.

Bu istatistikler doğrultusunda web sitesi suratının dijital yerkürede yarattığı kıymetli etkiyi görebiliriz. image4io bu bahiste sunduğu tahlil ile gerekli olan istatistiklere ulaşmanızda kolaylık sağlamayı amaçlamaktadır.

Web sitesi suratı SEO(arama motoru optimizasyonu) için de çok değerlidir. Google arama sonuçlarında üst sıralarda mahal alabilmek için düzgün bir web sitesi performansına sahip olmanız gerekmektedir. Google’ın sunmuş olduğu Page Insight aracının yaptığı tahlillere baktığımız hengam genellikle web sitesi sorunlarının optimize edilmemiş görseller olduğunu yahut yanlış görsel formatı tasarrufu olduğunu görürüz. Burada almış olduğunuz puan Google’da olan sıralamanızı direkt olarak

etkilemektedir. image4io burada mekan alan görsel ve görüntü ile alakalı meseleleri tahlile kavuşturarak yüksek bir skor almanızı sağlar. Böylece aramalarda daha üst sırada yan alabilirsiniz.

Kolay entegrasyon

Web sitesi araçlarının genel olarak kullanıcılar açısından yarattığı entegrasyon sorunları tasarruf açısından büyük meselelere bölge açtığı görülüyor. image4io sunmuş olduğu bir çok entegrasyon seçeneği ile kullanıcı dostu bir pratik olmak için geliştirmelerine sürat kesmeden devam ediyor. Münhasıran e-ticaret platformlarının birçoklarının başvurduğu hizmet olan WordPress için hazırlamış olduğu tahlil sayesinde kolaylıkla WordPress sahifelere entegre olabilmektedir. Slack ve Zapier entagrasyonları ile kullanıcıların içeriklerini daha rahat yönetebilmesini sağlamakla birlikte Cloudflare App platformunda bölge alarak Cloudflare kullanıcılarına kolaylıkla entegre olarak web sitesi performansını azami seviyeye çıkarmaktadır.

Web Performansı Ölçme Aracı

image4io web performansı için hazırlamış olduğu test aracı sayesinde web siteniz için gerekli olan iyileştirmeleri sizlere sunmaktadır. Bu araç sayesinde web sitenizde konum alan görsel ile alakalı sorunları tespit ederek performansınızı düzgünleştirme seçeneklerini görebilirsiniz. Böylece mütenasip performansa ulaşıp web sitenize gelen ziyaretçileri sitenizde tutarak satın alma davranışına olumlu tesirde bulunabilirsiniz.

Web sitenizi image4io ile Hızlandırın!

Belirtmiş olduğumuz özellikleri test edebilmek ismine image4io web sitesini ziyaret edebilir, fiyatsız kayıt olarak size sunulan idare aracıyla içeriklerinizi (görsel, video) yönetebilirsiniz. Yerli bir teşebbüs olan image4io tam donanımlı medya idare aracı ile müsait performansa ulaşabilirsiniz. Geri dönüşleriniz ile sizde eserimize ek sağlayarak yolumuza daha emin devam edebilmek ismine bizlere yardımcı olabilirsiniz.

Kaynak: Milliyet

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.