Makalecin - Güncel Blog Yazıları

WhatsApp Çoklu Cihaz Desteği Özelliğinin Neredeyse Hazır

0 10

WhatsApp'ın, kullanıcıları tek bir cihaza bağlı kalmaktan kurtaracak çoklu cihaz desteği özelliği uzun bir müddettir merak ediliyor. Çoklu cihaz desteğinin tasarrufa sunulmasıyla birlikte bir WhatsApp hesabı, birebir anda birden ziyade cihazda açılabilecek. Gelgelelim artık WhatsApp hesabınızın açık olduğu ana cihaz kapandığında, öbür cihazlardaki WhatsApp ilişkisi kesilmeyecek. Geliştiricilerin bir vadedir üzerinde çalıştığı bu özellik, WABetaInfo'ya nazaran neredeyse hazır.

WABetaInfo tarafından yapılan açıklamalara nazaran WhatsApp, çoklu cihaz desteği için çalışmalarını tamamlamış  ve velev WhatsApp, kısa bir müddet sonra bu özelliği beta sürüm kullanıcılarına yayınlayacak. WABetaInfo'ya nazaran WhatsApp'ın çoklu cihaz desteği, 4 cihaza kadar destek veriyor.

Çoklu cihaz desteği, beta kanallara sunulmak üzere hazır

WhatsApp'a yeni bir ileti arama filtresi geliyor

WABetaInfo'nun keşfettiği bir öbür WhatsApp özelliği ise henüz geliştirilme aşamasında. WhatsApp'ın yeni bir bildiri arama filtresine kavuşmasını sağlayacak bu özellik, herhangi bir sohbet sahifesinde, makul bir tarih içindeki bildiriler arasında arama yapmayı sağlayacak.

WhatsApp'ta keşfedilen sair bir özellik ise, tatbikin depolama kontrolü ile ilgili. Şu an için yalnızca Android platformunda görülen bu tesirli özellik, WhatsApp'ın depolamayla ilgili malumat ekranını büsbütün değiştirecek. Kullanıcılar artık, bu özellik sayesinde WhatsApp'ta depolanan dataları detaylıca denetim edebilecekler. Üstelik WhatsApp, depolanan donelerin süratlice bulunabilmesi için birkaç filtre de getirmeye hazırlanıyor.

WhatsApp, tatbikin iOS sürümüne ise biraz daha farklı bir depolama denetim sahifesi getirmeye hazırlanıyor. WABetaInfo'nun keşfettiği yeni özellik, sohbetlerde bölge alan her şeyin detaylı denetimini ve basitçe silinebilmesini sağlıyor. Bu özellik, WhatsApp'ın mevcut iOS sürümünde yan alan depolama denetimi özelliğini sadece biraz daha güzelleştirecek.

WABetaInfo tarafından keşfedilen WhatsApp'ın yeni özellikleri, kullanıcı deneyimini güzelleştirmeyi hedefliyor. Ama şu ana kadar aktardığımız tüm özelliklerin şimdi geliştirilme aşamasında olduğunu unutmamak gerekiyor. Yani kelam konusu özellikler kısa bir vade sonra beta sürümlerde önümüze çıkabileceği üzere, tarihin tozlu raflarına gömülebilir.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.