Makalecin - Güncel Blog Yazıları

WhatsApp, Hayat Kurtaran Özelliğini Yayınlayabilir

0 11

WABetaInfo sayfası tarafından paylaşılan haberlere nazaran WhatsApp, bir sonraki sürümde kullanıcılara sunacağı yenilikler için çalışmalara devam ediyor. Bu yeniliklerden birincisi, tatbike eklenecek takvim simgesi aracılığıyla makul bir tarihi seçerek eski bildirilerinizi basitçe bulmanızı sağlayan yeni bildiri arama özelliği diyebiliriz.  

Bildiğiniz üzere WhatsApp, sahip olduğu ‘sohbette ara’ özelliği sayesinde WhatsApp sohbetlerimizde ayan bir kelimeyi aratarak o tabirin olduğu bildirileri kolaylıkla bulmamızı sağlıyor. Tasarrufa sunulacak yeni ‘takvimden bul’ özelliği aracılığıyla WhatsApp’ta mesaj aramaya yeni bir soluk gelecek. 

Özellik, beta kullanıcıları için erişilebilir durumda:  

WhatsApp tarafından sunulacak olan bu yeni özelliğin test aşamasında sonlara yaklaşıldığını belirtelim. Özellik tasarrufa sunulduğunda, ‘sohbette ara’ kısmına tıklamanız durumunda yeni takvim simgesini görebileceksiniz.

Takvim simgesine tıkladığınızda, WhatsApp size bir tarih seçim aracı sunacak. Sonunda, malûm bir tarihi seçerek o tarihteki sohbeti görüntülemeniz daha kolay olacak. Hâlâ test aşamasında olan ve yakın devranda tüm kullanıcılara sunulması beklenen özelliğin sohbet içinde bulunan iletilere ulaşmayı epey kolaylaştıracağını söyleyebiliriz.  

WhatsApp beta programı üyesi misiniz? Test programına üyeyseniz tatbik üzerinde fark ettiğiniz değişiklikleri ve yenilikleri icmalle kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın.  

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.