Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Windows 10 Xbox Pratiğine PC Oyunları İçin Mod Desteği

0 21

Microsoft tarafından Xbox One ve PC oyuncularını hedefleyen bir abonelik sistemi olarak hayata geçirilen Xbox Game Pass, geçen yıldan bu yana pek çok kaliteli oyunu oyun severlerle buluşturmayı başarmıştı. Windows 10’da taraf alan Xbox pratiği da şirketin PC oyunları konusunda önemli olduğunun bir göstergesi olarak kabul edilmişti.

Bugün gelen yeni haberlere nazaran Windows 10’da bulunan Xbox pratiği artık hangi oyunların heyetim modunu desteklediğini gösterecek. Xbox pratiğinde mahal alan ve sırf PC oyunlarını gösteren yerleşik mağaza kısmının hâlâ art planda oyun indirmeleri için Microsoft’u kullandığı biliniyor. Microsoft’un ise bir vade evvel mağaza dağıtım sistemine modlar inşa ettiğini açıkladığını mevzuyla ilgili olanlar hatırlıyor. Windows 10’da bulunan Xbox tatbikinde yapılacak güncelleme de aslında tüm bunların bir getirisi.

Güncelleme çok yakında görünür olmaya başlayacak:

Windows Central isimli kaynak tarafından iletilen habere nazaran şu an için modları destekleyen birkaç PC oyunundan bir tanesi olan Into the Breach isimli oyuna State of Decay 2: Juggernaut Edition da katılmış durumda. Ne yazık ki şu an için Xbox tatbikinde mod desteği olan oyunları bulmak ve incelemek için bir arama filtresi bulunmuyor lakin zati öteki Microsoft Store oyunlarının da modları destekleyip desteklemediği çok çokça bilinmiyor.

Destekleyen oyunlar içinse mağaza listesindeki ‘Modları etkinleştir’ butonuna tıklayarak devam etmek ve Xbox tatbikinde görünecek pencereyi beklemek gerekiyor. Microsoft’un şu ana kadar Microsoft Store oyunları için mod desteği durumunu gündemine almadığı konuşulan bir şey olsa da şirketin yakın hengamda kullanıcıların evrakları değiştirmesine müsaade vermeyen UWP biçiminden vazgeçip Win32 biçimine geçmiş olması kıymetli bir gelişme olarak kabul ediliyor.

Haziran ayındaki Xbox 20/20 güncellemesi için Microsoft’un bu bahisleri görüşüp görüşmeyeceği şimdi gizemini koruyor. Bununla birlikte şirket şimdi dijital aktifliğin ne hengam gerçekleşeceğini de duyurmuş değil. Koronavirüs salgınının yanı sıra geçtiğimiz hafta ABD’de başlayan George Floyd protestoları yüzünden bir erteleme olabileceği konuşulsa da şirketin nasıl hareket edeceğini ilerleyen günlerde net olarak öğreneceğiz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.