Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Xbox Lockhart, Windows Kod Satırları Arasında Ortaya Çıktı

0 9

Oyun konsolu denilince akla iki büyük marka geliyor. Bu markalar; Xbox ve PlayStation. Yıllardır yarışma içerisinde olan bu iki marka, yeni nesil konsolları Xbox Series X ve PlayStation 5 ile bir sefer daha karşı zıdda gelecek. Yeni nesil konsol konusunda elini Sony’ye nazaran daha açık oynayan Microsoft’un farklı planları da bulunuyor.

Bildiğiniz üzere Microsoft, yeni nesil konsolu Series X’i neredeyse her şeyiyle bizlere gösterdi ama şirketin şimdi oynamadığı bir kartı daha bulunuyor; o da Lockhart kod ismiyle bilinen Xbox Series S. Bu konsolun, Microsoft’un yeni nesildeki alt segment konsolu olacağı sav ediliyor.

Xbox Series S için yeni bir ipucu:

~Lockhart konsept tasarımı

Daha evvel konsept dizaynları ortaya çıkan Xbox Series S, bu sefer kod satırları arasında ortaya çıktı. TitleOS isimli bir Twitter kullanıcısı, Windows Kitaplıkları’nın işletim sistemi kodları arasında Lockhart’a işaret eden kod satırları keşfetti.

Üstelik referansı bulunan tek şey Lockhart da değildi. Ayrıyeten Xbox Series X’in kod ismi olan Anaconda, Xbox One X’in kod ismi olan Scorpio ve Xbox One’ın kod ismi olan Durango da kod satırları arasında mahal alıyor.

Natürel bunun, Lockhart için her şeyin yolunda gittiğini göstermese de uyguna işaret olduğunu söyleyebiliriz. Son söylentiler, sistemin mayıs ayındaki Xbox etkinliğinde tanıtılacağı istikametindeydi fakat bu türlü bir şey gerçekleşmedi. Önümüzdeki aylarda Xbox ile ilgili daha çokça aktifliğin planlandığı biliniyor, hasebiyle önümüzdeki aylarda Lockhart’ı yani Xbox Series S’i resmi tanıtımda görebiliriz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.