Makalecin - Güncel Blog Yazıları

“Xiaomi, 16 GB RAM’li Bir Telefon Geliştiriyor”

0 17

Akıllı telefon dalının tanınan isimlerinden bir tanesi olan Xiaomi, bir vadedir yeni akıllı telefonlarıyla tartışmaların odağında yan alıyor. Geçtiğimiz günlerde ortaya atılan birtakım savlar, Xiaomi'nin 120x dijital zoom yapan bir telefon üzerinde çalıştığını öne sürüyordu. Yeni tezler ise Xiaomi'nin donanım konusunda elini korkak alıştırmayacağını ortaya koyuyor.

Çin merkezli kaynaklar tarafından yapılan açıklamalara nazaran Xiaomi, 16 GB RAM'e sahip bir cihaz üzerinde çalışıyor. Bu akıllı telefonun Mi Mix serisine ilişkin olacağı düşünülüyor fakat şu an için bu bahisle ilgili kesin bir malumat yok.

Kaynaklar, kelam konusu telefonla ilgili olarak yalnızca RAM kapasitesini açıklıyor. Ayrıca telefonun şimdi geliştirilme aşamasında olduğu ve bu telefonun Mi Mix Alpha'nın satışa sunulacak sürümü olduğu belirtiliyor. Telefonun 5G temas desteğine sahip olacağı ve Snapdragon 865 işlemciden güç alacağı iddia ediliyor gelgelelim bu beklenti, cihazın Mi Mix Alpha olma ihtimalini zayıflatıyor.

Xiaomi Pazarlama Genel Yönetici Yardımcısı Xiao Zang, geçtiğimiz devirlerde yaptığı açıklamalarla Mi Mix Alpha'nın Snapdragon 865'li bir varyantının olmayacağını belirtmişti. Dolayısı ile 16 GB RAM'li telefon Mi Mix serisine ilişkin olsa da Mi Mix Alpha olma ihtimali son nokta düşük.

Akıllı telefon kesiminin her gün biraz daha gelişiyor oluşu, telefonların donanım özelliklerine direkt yansıyor. Xiaomi, 16 GB RAM'li bir telefon piyasaya süren birinci şirket olmayacak. Ama Xiaomi'nin bellek kapasitesinde çıtayı artırması, rakiplerinin de bu yola girmesine, dolayısı ile önümüzdeki periyotta daha çokça 16 GB RAM'li telefon görmemize neden olabilir.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.