Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Xiaomi, 30.000 mAh’lik Yeni Powerbank’ini Tanıttı

0 42

Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi, geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü powerbank ile hayli düzgün reaksiyonlar toplamıştı. Şirketin Mi Power Bank 3 ismiyle piyasaya sürdüğü powerbank, 50 W süratli şarj desteğiyle ziyadesiyle sevilmişti. Şirket, sevilen powerbank’in bu kere 18 W’lık versiyonunu piyasaya sürecek.

Xiaomi; bugün, geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü Mi Power Bank 3’ün 18 W süratli şarj destekli versiyonunu tanıttı. Şirketin yeni powerbank’i birçok açıdan geçtiğimiz sene çıkan 50 W’lık versiyona benzese de arada birtakım farklılıklar bulunuyor. Gelin, Xiaomi’nin yeni powerbank’ine yakından bakalım.

30.000 mAh kapasiteli yeni powerbank:

18 W süratli şarj desteğine sahip olan Xiaomi Mi Power Bank 3’ün geçtiğimiz sene piyasaya sürülen 50 W’lık versiyonuna nazaran en büyük farkı kapasitesinde önümüze çıkıyor. Bugün tanıtılan powerbank, geçtiğimiz sene piyasaya sürülen modelden daha çokça kapasiteye sahip. Xiaomi’nin yeni powerbank’i, 30.000 mAh kapasiteyle geliyor. Geçtiğimiz yılki modelse 20.000 mAh kapasiteye sahipti.

Alışılmış powerbank’in kapasitesi artınca görünüşünde de büyük bir değişiklik yaşanıyor. Xiaomi’nin yeni tanıttığı powerbank, geçtiğimiz yılki modele nazaran daha iri bir yapıya sahip olacak lakin iri bir powerbank taşıma konusunda verilecek karar elbette kullanıcıya bağlı olacak.

Xiaomi’nin açıklamalarına nazaran 30.000 mAh’lik kapasiteye sahip olan Xiaomi Mi Power Bank 3, Redmi K30 Pro üzere bir telefonu 4,5 sefer şarj edebiliyor. Bununla birlikte geçtiğimiz haftalarda tanıtılan yeni iPhone SE 2020, tam 10,5 defa bu powerbank ile şarj edilebiliyor.

Şirketin yeni powerbank’i, günümüzde piyasada bulunan birçok dijital ekipmanla koordinasyonlu ve tıpkı anda 3 cihazı şarj edebiliyor. Powerbank, iki USB-A girişi ve bir USB-C girişine sahip. Bununla birlikte bir de powerbank’i şarj edebilmek için 24 W şarj desteğine sahip bir USB-C girişi bulunuyor. Yeni powerbank, 18 Haziran tarihinde 169 yuanlık (yaklaşık 162 TL) fiyat etiketiyle Çin’de satışa çıkacak.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.