Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Xiaomi, 6G ve Uydu İnterneti Üzerinde Çalışıyor

0 13

Xiaomi, alt markası Redmi aracılığıyla en ucuz 5G akıllı telefon serisi Redmi 10X'i dün gerçekleştirdiği aktiflikle tanıttı. Redmi 10X serisi, 5G teknolojisi için yesyeni bir başlangıcı temsil ediyor ve yeni irtibat standardının yaygınlaştırılmasında kıymetli bir adım olacak.

Xiaomi, 5G akıllı telefon portföyünü genişletme çalışmalarının yanı sıra bir sonraki adımı da şimdiden düşünerek 6G üzerinde çalışıyor. Xiaomi'nin kurucu ortağı ve CEO'su Lei Jun, kendisiyle yapılan bir röportajda şirketinin gelecek planlarından kimilerini doğruladı. Ayrıyeten devam eden COVID-19 salgını nedeniyle karşılaştıkları birtakım zorluklardan da bahsetti.

Xiaomi, geleceğin ilişki teknolojilerine yönelik adımlar atıyor

Xiaomi'nin geleceğe yönelik attığı adımlardan bahseden Lei Jun, şirketin 6G teknolojisinin yanı sıra uydu üzerinden çift istikametli internet hizmeti almak için geliştirilmiş uydu interneti üzere muhabere sistemleri üzerinde ön araştırmalara başladığını belirtti. Xiaomi CEO'su, röportajda 6G çalışmalarıyla ilgili daha ziyade haber vermedi.

Koronavirüsün şirket üzerindeki tesirine de değinen Lei Jun, salgının tedarik zincirlerini önemli halde etkilediğini belirtti. Ayrıca Xiaomi'nin 5G akıllı telefon üretimini artırmak için fabrikalara yaklaşık 35 milyon dolar yatırım yapmak zorunda kaldığını da öne sürdü. Şirket, yıl sonuna kadar Çin'de 4G cihazların üretimini durdurarak 5G telefonlara kâfi kaynağı sağlamayı hedefliyor. Başkaca çığır açan teknolojilerle donatılmış yeni cihazlara ve IoT cihazlarına odaklanıyor.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.