Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Xiaomi, Araç İçi Kamerası Mi Smart Dashcam 2K’yı Tanıttı

0 14

Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi, eser gamını her geçen gün genişletmeye devam ediyor. Bu kapsamda günün erken saatlerinde bir tanıtım aktifliği gerçekleştiren firma, Mi Smart Dashcam 2K'yı resmi olarak piyasaya sürdü. Mi Smart Dashcam 2K, isminden da anlaşılabileceği üzere olağan kameraya benzeyen bir araç içi kamera.

Serinin 2. eseri olan Mi Smart Dashcam 2K, selefine kıyasla manzara kalitesinde çeşitli iyileştirmeler sunuyor. Bu noktada 1600p’ye kadar yüksek çözünürlüklü görüntüler kaydedebilen araç içi kamera, geriden aydınlatmalı OV OS05A10 imaj sensörü kullanıyor. Dilerseniz gelin Xiaomi’nin yeni nesil araç içi kamerası Mi Smart Dashcam 2K’nın neler sunduğuna daha yakından göz atalım.

Xiaomi Mi Smart Dashcam 2K özellikleri:

Arttan aydınlatmalı OV OS05A10 imaj sensörü kullandığını söylediğimiz Xiaomi Mi Smart Dashcam 2K'nın bu sensörü f/1,8 diyafram açıklığına sahip. Geniş diyafram açıklığı sayesinde yerinde ölçüde ışığı alıp daha kaliteli imaj kalitesi sunan cihaz, birebir vakitte 140 radde geniş görüş açısıyla geliyor.

Mi Smart Dashcam 2K, ekran kısmında 3 inç boyutunda IPS bir panel kullanıyor. Imajları gerçek devirli olarak yansıtan bu ekranın yanı sıra cihazda akıllı ses denetimleri de yan alıyor. Bu noktada sürücünün, fotoğraf çekme yahut medya kaydetme üzere aksiyonları direkt ses denetimiyle yapmasına imkân tanınıyor.

Xiaomi’nin yeni nesil araç içi kamerasında bulunan özellikler arasında ayrıyeten geliştirilmiş 3D gürültü azaltma teknolojisi ve WDR (Geniş Dinamik Aralık) mekan alıyor. Bu sayede elde edilen imajların kalitesi hayli artmış oluyor.

Xiaomi Mi Smart Dashcam 2K, yaklaşık 56 dolardan (381 TL) JD.com’da listeleniyor. Eserin devletimizde satışa sunulup sunulmayacağıysa şimdi bilinmiyor. Bu noktada eserin devletimizde satışa çıkması durumunda vergilerle birlikte fiyatının daha yüksek seviyelere çıkacağını unutmamak gerekiyor.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.