Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Xiaomi CEO’su iPhone kullanıyor! Ortalık karışacak!

0 26

Akıllı telefon pazarındaki yarışmada bugün pek de alışık olmadığımız bir habere tanıklık ettik. Memleketimizde de oldukça geniş kullanıcı kitlelerine erişen Xiaomi’nin başındaki isim olan Lei Jun’un iPhone kullandığı ortaya çıktı.

Xiaomi CEO’su iPhone kullanıyor! Ortalık karışacak!

Lei Jun Çin’in en büyük çevre ağlarından biri olan Weibo’daki paylaşımını iPhone üzerinden yapınca ortalık karıştı. Dilerseniz bahse bahis paylaşıma aşağıdan göz atabilirsiniz.

Pek çok Xiaomi fanı, Çinli üreticinin Apple’dan daha uygun olduğunu savunurken Lei Jun’un yaptığı bu hareket pek de lâtif olmadı.

Elbette şunu da göz gerisi etmemek gerekiyor. Sonuçta LCW’nin sahibi de muhtemelen LCW’den giyinmiyordur. Lakin laf konusu akıllı telefonlar olunca iş biraz değişiyor.

Çünkü Xiaomi’nin de epey üst segment modelleri bulunuyor. O denli ki şimdi piyasaya sürülmemiş katlanabilir ekranlı modelleri bile mevcut. Münasebetiyle hal böyleyken Jun’un iPhone kullanması biraz absürt kaçmış.

Elbette JuniPhone’u iOS’ten dolayı de kullanıyor olabilir. Tahminen kendisi de Android işletim sisteminden hoşlanmıyordur. Ya da inançlı bulmuyordur. Bu yüzden iOS tabanlı bir iPhone kullanmayı tercih etmiş olabilir. Bu husus hakkında çeşitli dimağ fırtınaları yürütmek mümkün.

Günün ahir Xiaomi’nin üst seviye bir yetkilisinin iPhone kullanıyor olması biraz absürt görünüyor. Şayet bugüne kadar rastgele bir Android cihazı kullanan bir Apple yetkilisi görmedik. Artık asıl merak edilen soru ise Xiaomi kullanıcılarının bu duruma nasıl reaksiyon göstereceği.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.