Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Xiaomi, Dimensity 1000+’lı Bir Redmi Telefon Tanıtabilir

0 16

MediaTek'in Dimensity 1000 serisini tanıttığı lansmanda Xiaomi Group China'nın lideri ve Redmi markasının genel yöneticisi Lu Weibing de sahne almıştı. Bu durum, Xiaomi'nin yeni MediaTek işlemcilerini kullanan akıllı telefonlar piyasaya süreceği söylentilerinin başlangıç noktası olmuştu.

MediaTek'e göre Dimensity 1000+, koldaki 5G çift SIM kart modunu destekleyen tek yonga ve kullanıcılara daha kararlı bir ağ suratı sağlıyor. Ayrıca MediaTek Dimensity 1000+, 144 Hz yenileme suratını da destekliyor. Tüm bunların yanı sıra manzara kalitesi optimizasyonu için yeni bir özellik olan MiraVision ile birlikte geliyor.

Weibo'da sağlıklı sızıntılarıyla tanınan DigitalChatStation isimli kullanıcı, Xiaomi'nin 144 Hz LCD ekrana sahip bir telefon geliştirdiğini öne süren bir paylaşım yaptı. Başkaca bu cihazın MediaTek Dimensity 1000+ yongasını kullanacağını belirtti. Xiaomi, MediaTek'in amiral gemisi işlemcisini Redmi modellerinden biri için tercih edebilir.

Xiaomi Group China yöneticisi ve Redmi genel yöneticisi, Redmi 10X serisi lansmanında şirketin eser yelpazesini K serisi, X serisi ve Note serisi olarak tanımladı. MediaTek Dimensity 1000+'in üst seviye bir işlemci olduğu düşünüldüğünde K serisi yeni bir akıllı telefonla gelmesi beklenebilir.

Redmi K30 Pro, Qualcomm Snapdragon 865 amiral gemisi yongasıyla birlikte geliyor ve şirket, Dimensity 1000+ ile amiral gemisi serisine 5G teknolojisini daha düşük maliyetle getirmeyi hedefliyor olabilir.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.