Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Xiaomi, Enteresan Bir Katlanabilir Telefon Patenti Aldı

0 19

Katlanabilir akıllı telefonların geleceği şimdi belgisiz olsa da, üreticiler teknolojiyi geliştirmekte ısrarcı. Xiaomi, birinci kere geçtiğimiz yıl bir katlanabilir telefon prototipi göstermesinin akabinde uzun bir sessizliğe büründü. Lakin Çinli teknoloji devinin yeni patenti, şirketin katlanabilir akıllı telefonlarda geldiği ya da gelmek istediği noktayı gösteriyor.

Xiaomi'nin yeni telefonun tek heyecan verici kısmı katlanabilir olması değil. Şirketin yeni patenti, katlanabilir telefonun dönebilen bir kameraya sahip olabileceğini gösteriyor. Dolayısı ile art kamera kurulumunu yüksek kalitede selfieler çekmek için de kullanabileceksiniz.

Xiaomi, yeni konsept telefonuyla katlanabilir telefonlara yeni bir bakış açısı getiriyor

Katlanabilir telefonun döner kamerası, hem önde hem de geride yüksek kaliteli bir kamera kullanabilmeye imkan tanıyor. Xiaomi, cihazın kamerasını döndürülebilir hale getirmek için kamerayı telefonun katlanmış haliyle birebir kalınlıkta olacak halde tasarladı. Kamera kısmı, telefon açıldığında ortaya çıkan ince görünümü bozarak üst kısımda çıkıntı oluşturuyor.

Patent açıklaması Xiaomi'nin katlanabilir telefonunun ön kısmında bir 2. ekran olup olmayacağını göstermiyor. Lakin cihaz, gelen bildirimleri görmek için bir ekran sunmuyorsa yoksa işlevselliğinden ödün verebilir. Kameranın cihaz katlanmış haldeyken de dönebiliyor olması, ikincil ekrana muhtaçlık olabileceğini gösteriyor.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.