Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Xiaomi, Mi 10 İçin Yeni MIUI Güncellemesini Yayınladı

0 14

Xiaomi, Mi 10 modelini geçtiğimiz ay Hindistan'da piyasaya sürmüştü. Çinli teknoloji firması, Hindistan'ın amiral gemisipazarına uzun bir aranın akabinde Mi 10 ile geri dönüş yapmış oldu. Hindistan'daki son Mi amiral gemisi olan Mi MIX 2, 3 yıl evvel piyasaya sürülmüştü.

Çin merkezli teknoloji devi, bu cihazlarında kullandığı MIUI arayüzünü de şimdiki tutmak için çalışmalar yürütüyor. Mi 10 için gelen MIUI 11.0.5.0, içerisinde güvenlik yamasının yanı sıra birkaç küçük yenilik içeriyor.

Mi 10 MIUI şu ana kadar aldığı güncellemeler:

Xiaomi, MIUI 11.0.5.0.QJBINXM'i Android güvenlik yamasıyla tasarrufa sunmaya başladı. Güncelleme yaklaşık 463 MB boyutunda ve NavIC (Hint Bölgesel Uydu Konumlandırma Sistemi​)desteği ve Wi-Fi 6 simgesi getiriyor. Bilindiği üzere Mart Ayı Android Güvenlik Yaması ile MIUI 11.0.4.0.QJBINXM tasarrufa sunulmuş ve yaklaşık 447 MB boyutunda olan güncellemeyle çok ısınmaya neden olan sorun düzeltilmişti.

Xiaomi, güncellemelerini aşamalı olarak dağıtan firmalardan biri. Bu nedenle güncellemeler evvel rastgele sonlu sayıda kullanıcıya sunuluyor ardından şirket, kritik bir günah olmadığından emin olursa güncellemeler tüm kullanıcılara birkaç gün içerisinde dağıtılıyor. 

Xiaomi, Çin'de düzenlediği bir aktiflik ile yeni nesil Intel işlemcilere sahip Mi Notebook Pro 15 dizüstü bilgisayarlarını da tanıttı. Tasarım çizgisini koruyan Mi Notebook Pro 15, Core i5 ve Core i7 işlemcili iki farklı modelle geldi. Xiaomi Mi Notebook Pro 15modelleri, %100 sRGB renk gamı sunan 15,6 inç FHD (1920 x 1080 piksel) ekrana sahip. Çerçeveleri 6,52 mm olan dizüstü bilgisayarlar %81,5 ekran/gövde nispeti sağlıyor. Ekran Corning Gorilla Glass 3 ile korunuyor ve 178 kademe görüş açısı sunuyor. Cihazlar arasındaki fark, işlemci, RAM ve depolama tarafında ortaya çıkıyor. Modeller hakkında ayrıntı habere buradaki haberimizden ulaşabilirsiniz. 

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.